Korona Kielce z małymi problemami na początku drugiej połowy wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 4-2. Bramki dla Korony zdobył dwa razy Marcin Cebula oraz dwa razy Elina Sorino. Dwie dla Zagłębia zdobyli Zarko Udovicić i Giorgi Gabedava.

Strzeleckie widowisko zaczęło się już w 10. minucie. Pierwsi bramkę zdobył zawodnik Korony Kielce. Dokładniej Marcin Cebula, który wykorzystał dokładne podanie w pole karne następnie bez problemu wpakował futbolówkę do siatki Zagłębia Sosnowiec. Następnie goście tego meczu wciąż atakowali bramkę gospodarzy. Kompletnie zdominowali już pewnego spadkowicza z Lotto Ekstraklasy i kwestią czasu było strzelenie kolejnej bramki.

Na pięć minut przed końcem pierwszego połowy Korona podwyższyła prowadzenie. Strzelcem okazał się być Elina Soriano. Mimo wszystko zagłębiacy zdobyli przed przerwą bramkę kontaktową i zarazem do szatni. Bramkę na 2-1 zdobył wtedy Zarko Udovicić. Arbiter przy tym wyniku zaprosił piłkarzy do szatni.

Zawodnicy gospodarzy nie mieli zamiaru oddać łatwo trzech punktów drużynie z Kielc. Po jedenastu minutach od rozpoczęcia Zagłębie wyrównało przebieg gry. Bramkę na 2-2 zdobył Giorgi Gabedava. Po tej bramce mieliśmy dużo akcji w środku pola. Obydwie drużyny próbowały skonstruować jakąkolwiek akcje, lecz żadna z nich nie mogła zakończyć się sytuacją bramkową.

Dopiero w 78. minucie Korona wyszła na prowadzenie. Zdobywcą trafienia okazał się być drugi raz w tym meczu Soriano. Korona dopełniła dzieła w doliczonym czasie gry. Wynik na 4-2 ustalił strzelając drugą bramkę na swoje konto Cebula. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - KORONA KIELCE 4-2  (1-2)

0-1 Marcin Cebula (10.)

0-2 Elina Soriano (40.)

1-2 Zarko Udovicić (45.)

2-2 Giorgi Gavedava (56.)

2-3 Elina Soriano (78.)

2-4 Marcin Cebula (90+3.)

Zagłębie Sosnowiec: Kłuda - Mygas, Mraz, Janicki (46. Nawrotka), Udovicić, Radkowski (82. Nowak), Milewski, Pietrzak (46. Nowak), Ryndak, Pawłowski, Gabedava.

Korona Kielce: Miśkiewicz - Kosakiewicz, Pierzchała, Tamm, Skrzecz (46. Petrak), Gardawski, Gnjatić (68. Kovacević), Żubrowski, Arveladze (64. Pucko), Cebula, Soriano.

Żółte Kartki: Mraz, Mygas - Cebula, Petrak. Sędzia: Artur Aluszyk. Widzów: 1189.