Zagłębie Lubin zremisowało z Górnikiem Zabrze 1-1 (0-0) w meczu 28. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Kibice zgromadzeni na stadionie musieli czekać do ostatniego kwadransa spotkania, żeby zobaczyć bramki.

W 11. minucie piłkarze Górnika Zabrze stworzyli pierwszą ciekawą okazję. Giánnis Mystakídis znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, Grek był na pozycji spalonej.

W 17. minucie pierwszy strzał na bramkę Martina Chudego oddał Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy Miedziowych przedarł się błyskotliwie w pole karne, a z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz gości.

W 26. minucie piłka znalazła drogę do siatki. Bartłomiej Pawłowski wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał . Futbolówka znalazła się w siatce pod samą poprzeczną. Trafienie nie zostało uznane. W momencie uderzenia Jakub Mareš był na spalonym i utrudniał widoczność bramkarzowi przyjezdnych.

Z biegiem czasu mecz mógł się podobać. Było widać, że obie ekipy zaczęły grać odważniej.

W 38. minucie z rzutu wolnego z narożnika boiska zdecydował się na uderzenie Filip Starzyński. Pomocnik gospodarzy próbował zaskoczyć bramkarza dokręcając piłkę do bramki, a ta poszybowała ponad bramką.

W 61. minucie gospodarze stworzyli bardzo dobrą okazję w drugiej części spotkania. Bartłomiej Pawłowski w polu karnym opanował piłkę wycofał do wbiegającego Jakuba Maresa. Czech huknął jak z armaty, a piłka poszybowała tuż obok bramki.

W 64. minucie Filip Starzyński oddał strzał z 17. metra od bramki bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza gości, przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką.

W 67. minucie Boris Sekulić sfaulował we własnym polu karnym Pawłowskiego. Sędzia Łukasz Szczech po konsultacji z wozem VAR nie zdecydował się wskazać na 11. metr.

W 69. minucie Bartosz Slisz uderzył z dystansu futbolówka po jego uderzeniu szybowała w kierunku okienka bramki, dobrą interwencją popisał się Martin Chudý

W odpowiedzi w tej samej minucie Igor Angulo uderzył głową, hiszpański napastnik znajdował się na pozycji spalonej.

W 78. minucie Górnik Zabrze mógł wyjść na prowadzenie. Szymon Żurkowski dostał piłkę w pole karne. Bardzo dobrze opanował piłkę oddał strzał na dalszy słupek. Dobrą interwencją popisał się Konrad Forenc.

Minutę później w 79. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się wypożyczony z Zagłębia do Górnika Mateusz Matras w zamieszaniu pod bramką wpakował futbolówkę do siatki.

W 83. minucie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Pawłowski gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat. Filip Jagiełło mocno wrzucił z prawego skrzydła na 11. metr do niekrytego kolegi z drużyny, który wpakował piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza.

ZAGŁĘBIE LUBIN - GÓRNIK ZABRZE 1-1 (0-0)

0-1 Mateusz Matras (79.)

1-1 Bartłomiej Pawłowski (83.)

Zagłębie Lubin: Forenc - Czerwiński (70. Jakub Tosik), Guldan, Dąbrowski, Oko, Dziwniel (83. Dawid Pakulski) - Pawłowski, Jagiełło, Starzyński, Slisz - Mareš.

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Mystakídis (64. Kamil Zapolnik), Matras, Gvilia (57. Maciej Ambrosiewicz), Żurkowski, Jiménez (90. Adam Örn Arnarson) - Angulo.

żółte kartki: Oko, Dziwniel - Zapolnik  sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

widzów: 3 319