Śląsk Wrocław wygrał z Piastem Gliwice 2-1 (0-1) w niedzielnym spotkaniu 2. Kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnich 10. minutach spotkania.

W 16. minucie Przemysław Płacheta przejął piłkę na środku boiska pomknął w kierunku bramki nie skorzystał z możliwości podania do lepiej ustawionego kolegi. Młody pomocnik gospodarzy zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 31. minucie pierwsze zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Z prawej strony Bartosz Rymaniak minął przeciwnika wprowadził w piłkę w pole karne. W zamieszaniu po zagraniu bilardowym piłka trafiła do Jorge Felixa, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Sędzia Paweł Raczkowski miał jeszcze odrobinę wątpliwości. Po konsultacji z wozem VAR utrzymał swoją pierwotną decyzję uznając bramkę Hiszpana.

W 41. minucie bardzo dobre uderzenie Płachety ze stałego fragmentu gry. Futbolówka zmierzała w kierunku okienka bramki. Bardzo dobrą interwencją popisał się František Plach sparując uderzenie na rzut rożny.

W 49. minucie Martin Konczkowski próbował zaskoczyć bramkarza wrocławian Matúša Putnockýego do interwencji. Słowak bronił intuicyjnie uderzenie piętą pomocnika Piasta.

W 54. minucie Gerard Badía uruchomił niepilnowanego Piotra Parzyszka polski napastnik zdecydował się na samodzielne wykończenie akcji strzałem. Najpierw został zablokowany przez obrońcę, a przy drugiej próbie trafił w sam środek bramki. W każdej chwili mógł podać do kolegi, który był niepilnowany.

W 62. minucie Mikkel Kirkeskov wrzucił z lewej strony miękko, precyzyjnie na głowę do Dominika Steczyka, który uderzył obok słupka.

W 66. minucie ponownie w roli piłkarza zagrażającego bramce Dominik Steczyk. Félix w kapitalny sposób dorzucił do młodego napastnika, który długo składał się do strzału, ale mimo to oddał celny strzał, z którym mógł mieć problemy bramkarz wrocławian.

W 78. minucie szansa Śląska. Przez moment Placha zabrakło między słupkami bramki. Erik Expósito oddał celny strzał. Na szczęście dla Piasta Uroš Korun skutecznie asekurował bramkarza i odbił futbolówkę sprzed linii bramkowej.

W 84. minucie do wyrównania doprowadzili gospodarze. Erik Expósito wykorzystał zamieszanie w polu karnym i moment w którym piłka spadła mu pod nogi.

W 87. minucie Łukasz Broź wpadł w pole karne, gdzie został w sposób nieprzepisowy zatrzymany przez jednego z obrońców.

W 88. minucie sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze. Posłał piłkę w lewą stronę całkowicie myląc bramkarza gliwiczan.

ŚLĄSK WROCŁAW - PIAST GLIWICE 2-1 (0-1)

0-1 Jorge Félix (31.)

1-1 Erik Expósito (84.)

2-1 Łukasz Broź (87.) karny

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Celeban, Golla, Štiglec - Musonda, Mączyński, Chrapek (65. Jakub Łabojko), Pich (59. Damian Gąska), Płacheta - Cholewiak (73. Erik Expósito).

Piast Gliwice:  Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Konczkowski, Sokołowski, Dziczek, Badía (74. Tom Hateley), Félix (79. Jakub Holúbek) - Parzyszek (58. Dominik Steczyk).

żółte kartki: Płacheta, Golla, Mączyński - Dziczek, Steczyk.-  sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

widzów: 12 794