Typowanie meczów w piłce nożnej ma swoją długą tradycję. W Polsce kibice futbolu lubią rywalizować ze znajomymi oraz sprawdzać się, stawiając kupony. Czy obstawianie wyników zdarzeń jest proste? I tak i nie, choć im mniej popularna liga, tym trudniej. A zwłaszcza w czasie pandemii…

Współczesne kibicowanie często wiąże się z typowaniem i wskazywaniem drużyny, która wygra. Dziś fan to także ekspert i pasjonat. Niby w obstawianiu meczów nie ma nic wyjątkowego. Klasyczny zakład obejmuje wskazanie zwycięzcy (1, x, 2) lub zwycięzcy z tzw. podpórką (1X, X2). Oczywiście obecnie bukmacherzy oferują znacznie więcej możliwości. Oferta zawiera czasem i kilkadziesiąt różnych zdarzeń dotyczących jednego meczu. Zarówno zespołowych, jak i indywidualnych.

III, II, I liga i Ekstraklasa. Kursy bywają różne

Jeśli ktoś liczy na to, że różnice w ofercie wśród legalnych bukmacherów w Polsce są spore, to musimy go rozczarować. Kursy różnią się zazwyczaj minimalnie. Wynika to z tego, że analitycy i bukmacherzy opracowując kursy na dane mecze, sprawdzają i porównują u konkurencji. Po drugie, nie wszystkie firmy mają swoje działy analiz sportowych. No dobrze, skoro więc kursy są podobne, to jakie benefity proponują zakłady bukmacherskie? Polscy bukmacherzy mają w ofercie wiele bonusów dla graczy. Popularne są przede wszystkim pakiety powitalne. Niech przykładem będzie lider branży w Polsce, który na start oferuje voucher STS w postaci freebetu oraz bonus powitalny od depozytu. Dzięki temu nowy gracz ma większe możliwości obstawiania i wdrożenia się w możliwości, które są mu oferowane.

Specjaliści mogą więcej

Tak jak wspomnieliśmy, typowanie wyników meczów z jednej strony jest proste, z drugiej trudne. Już w teorii poprzeczka idzie w górę, bo piłka nożna to tzw. zakłady trzytorowe, bo możliwe są trzy różne wyniki. W niektórych sportach, m.in. w tenisie, nie ma remisów i są to zakłady dwutorowe. Im dalej w las, tym ciemniej. W tym przypadku możemy mówić o stopniu trudności dotyczącym obstawiania poszczególnych lig. Te najpopularniejsze wydają się łatwiejsze. M.in. z uwagi na to, że jest mniej niespodzianek i łatwej ocenić siłę danej drużyny. Dlatego trudniej obstawia się ligę islandzką, czy trzecią ligę angielską niż Premier League czy Bundesligę. Oczywiście jeśli ktoś interesuje się niszowymi ligami, już na starcie posiada przewagę.

Piłka nożna w Polsce. Jak obstawiać?

To samo tyczy się lig piłki nożnej w Polsce. Musimy przyznać, że są one specyficzne. Nawet Ekstraklasa. Kursy w najwyższej klasie rozgrywkowej są stosunkowo wysokie, bowiem liga jest nieprzewidywalna i pada wiele zaskakujących wyników. Normalne jest, że zespół z czołówki tabeli może przegrać z dołującą drużyną. W I, II, czy III lidze jest jeszcze trudniej, bo tam wyniki są jeszcze większą niewiadomą. Wahania formy to nic nadzwyczajnego, a zdarzają się przypadki w niższych ligach, że piłkarze na co dzień mają także „normalną” pracę, a futbol jest tylko ich pasją. Z pewnością typowanie wyników niższych lig jest większym wyzwaniem dla fanów piłki nożnej w Polsce, ale wiadomo, że pasjonatów w naszym kraju nie brakuje. Nowy sezon, który właśnie się rozpoczął jest jeszcze trudniejszy dla graczy, gdyż wiele meczów jest przekładanych na inne terminy. To powoduje rozbicie terminarzy i trudno jest przewidzieć, jak przerwa lub natężenie spotkań odbije się na formie danej drużyny. Dlatego sezon 2020/21 będzie dla wszystkich naprawdę sporym wyzwaniem i testem.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.