W dniu dzisiejszym zaprezentujemy ostatniego już beniaminka którym jest najlepsza drużyna województwa Mazowieckiego. Pogoń Grodzisk Mazowiecki wraca na trzecioligowe salony po trzech latach przerwy.


 Grodzisk Mazowiecki awansowała do 3 ligi grupy I. Klub z alei Mokronoskich 4 powraca w szeregi trzecioligowców po trzech latach przerwy, jednak podczas ostatniego ich pobytu liga wygląda inaczej. Przed mistrzem czwartej ligi mazowieckiej grupy południowej nowe wyzwania.

Czerwono-biali mistrza czwartej ligi przypieczętowali na trzy kolejki przed końcem po remisie z Błonianką Błonie. Zespół po wygraniu ligi otrzymał przepustkę do baraży, gdzie czekał na niego Huragan Wołomin. W pierwszym meczu minimalnie lepszy okazał się Huragan, który wygrał po golu Kamila Żmudy.

W drugim meczu barażowym Pogoń pewnie pokonała swojego rywala i mogła świętować awans do trzeciej ligi.  Gole dla tryumfatora barażu zdobyli Mariusz Baranowski, Michał Borychowski, Jakub Kołaczek, Adrian Grabowski.

Architektem sukcesu ekipy z Grodziska Mazowieckiego jest Robert Moskal, który z Pogonią pracuje od 22 czerwca 2018 roku, a w przeszłości był trenerem ekstraklasowej Odry Wodzisław Śląski oraz pierwszoligowych Sandecji Nowy Sącz, GKS-u Katowice i Warty Poznań.

Klub w nowej trzeciej lidze nie chce bić się tylko o utrzymanie, a szkoleniowiec Pogoni w rozmowie z oficjalną stroną drużyny życzyłby sobie aby grała ona widowiskowo.

Mamy zawodników, którzy lubią piłkę ofensywną, więc nie będę ich w tym zatrzymywał. Musimy tylko tak organizować swoją grę by była ładna dla oka ale również skuteczna w ofensywie i defensywie.


Foto: P. Żukowski/Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.