W dniu dzisiejszym przedstawimy Wam kolejną nową drużynę w 3 lidze, której sukces także jest historyczny. LZS Starowice co prawda nie zajął pierwszej pozycji, ale wobec rezygnacji Polonii Głubczyce postanowił podjąć rękawicę.


LZS Starowice awansował do 3 ligi grupy III po rezygnacji z promocji Polonii Głubczyce, która uznała że nie podoła startom w tej klasie rozgrywkowej. W ostatnich dniach sporo było spekulacji, kto przystąpi do ligi z województwa opolskiego, a w gotowości był także spadkowicz z niej, MKS Kluczbork.

Wicemistrz opolskiej czwartej ligi skorzystał z możliwości gry w trzeciej lidze i teraz przygotowuje budżet do startu w rozgrywkach. Architektem sukcesu ekipy z gminy Grodków jest Jakub Reil, który w klubie jest od 2011 roku, z krótką przerwą na grę w Metalowcu Łambinowice w 2014 roku. Szkoleniowiec beniaminka jest także jego wiceprezesem.

Drużyna ze Starowic otrzymała już licencję na grę w 3 lidze, w której będzie grać na dwóch stadionach. Mecze podwyższonego ryzyka zostaną rozegrane na stadionie w Grodkowie, zaś pozostałe spotkania zostaną rozegrane na boisku w Starowicach, które musi zostać zmodernizowane.

Świeżo upieczony beniaminek swój marsz na trzecioligowy front rozpoczął w sezonie 2010/11 gdy zaliczył awans do A klasy, zaś sezon później świętowany był awans do okręgówki. Tam również długo nie zabalowali i w sezonie 2012/13 awansowali do IV ligi, w której jak się później okazało spędzili sezon. Po spadku jednak szybko wrócono do czwartej ligi na 4 sezony, w których drużyna plasowała się w czołówce.

Ostatnie dwa sezony ekipa ze Starowic kończyła na drugiej pozycji, która w sezonie dała awans do trzeciej ligi. Sytuacji w opolskiej czwartej lidze bacznie przyglądała się ekipa MKS-u Kluczbork. Klub w przypadku braku zainteresowania awansem opolskich czwartoligowców pozostałby w trzeciej lidze, ale plany pokrzyżował mu LZS Starowice.


Foto: Oliwer Kubus/nto.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.