W dniu dzisiejszym prezentujemy zwycięzcę czwartej ligi świętokrzyskiej. Rezerwy Korony Kielce na trzecioligowy front wracają po trzech latach, w trakcie których zespół odpoczął od ligowych zmagań i w 2018 roku został reaktywowany.


Korona II Kielce awansowała do 3 ligi grupy IV. Rezerwy kieleckiej drużyny wróciły na ten szczebel po trzech latach nieobecności, w trakcie których przez rok nie uczestniczyły w ligowych zmaganiach. Kielczanie do rozgrywek wrócili w sezonie 2018/19 i zdominowali rozgrywki czwartej ligi świętokrzyskiej.

Druga drużyna Korony awans przypieczętowała w starciu z Nidą Pińczów, którą pokonała aż 4-0, a miało to miejsce na dwie kolejki przed końcem sezonu. Przed kielczanami teraz nowe wyzwania oraz zmiany organizacyjne. Trener Sławomir Grzesik, który jest architektem sukcesu Korony, w rozmowie z gazetą Echo Dnia przyznaje że potrzebny jest większy sztab i mocno cieszy go awans.

Cieszymy się z awansu. Teraz czekają nas zmiany organizacyjne, sztab szkoleniowy będzie większy.

Teraz prze klubem z Kielc nowe możliwości, bowiem gra na trzecioligowych boiskach może jeszcze lepiej przygotować młodych piłkarzy do wejścia w dorosłą piłkę. Ponadto gra w rezerwach na szczeblu międzywojewódzkim da możliwość powrotu po kontuzji zawodników lub tych którzy grali mniej, w taki sposób aby czas w spędzony w drugim zespole nie był stracony.

Atrakcyjność rozgrywek także ma swoje znaczenie, bowiem kielczanie będą mierzyć się m.in. z Motorem Lublin, Hutnikiem Kraków, Hetmanem Zamość, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski czy Wisłą Puławy, które mają przeszłość na zdecydowanie wyższych szczeblach niż trzecia liga. 


Foto: Grzegorz Ksel/cksport.pl


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.