Wiślanie Jaśkowice bliżej awansu do 3 ligi gr. IV. Mistrz grupy zachodniej 4 ligi małopolskiej pokonał na własnym stadionie Unię Tarnów.


Pierwsze minuty meczu były wyrównane, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Lepiej w spotkanie weszli jednak Wiślanie Jaśkowice, którzy zadali dwa ciosy w pierwszym kwadransie. Mistrz grupy zachodniej 4 ligi małopolskiej prowadzenie objął w 10. minucie, a do siatki trafił Mateusz Lampart. Po chwili miejscowi zdobyli gola numer dwa, a jego autorem był Michał Kowalik.

Unia Tarnów nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Wiślanie jednak dobrze się bronili i skutecznie odpierali ataki rywala. Popularne "Jaskółki" dwoiły się i troiły, ale ostatecznie nie udało im się zdobyć gola. Przyjezdni nie zatrzymywali się i szybko złapali kontakt za sprawą Artura Białego, który zapewnił emocję w kolejnych minutach spotkania.

"Biało-niebiescy" próbowali nawiązać walkę z ekipą miejscowych, ale ta bardzo dobrze prezentowała się w defensywie. Dobrze w bramce spisywał się Marcin Cabaj, który często ratował swoją drużynę od utraty bramki. Więcej goli już nie padło i po pierwszym meczu lepsze humory mieli Wiślanie. Rewanż odbędzie się już we wtorek w Tarnowie, a pierwszy gwizdek zabrzmi punktualnie o 18.


Wiślanie Jaśkowice - Unia Tarnów 2-1 (2-0) 

1-0 Mateusz Lampart (10) 

2-0 Michał Kowalik (15) 

2-1 Artur Biały (50)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.