Zespół dowodzony przez Mariusza Pawlaka wraca z miasta Ojca Mateusza z kompletem oczek. Łatwo nie było, jednak biało-niebiescy zrealizowali to co do nich należało. Jedyny gol w tym starciu padł w drugiej odsłonie.


Wisłę Sandomierz w niedzielne popołudnie czekało bardzo trudne zadanie, bowiem Wisła Puławy walczy o awans na szczebel centralny. Na domiar złego musiała sobie radzić bez podstawowej pary obrońców, którzy pokutowali za nadmiar żółtych kartek.

Było to widać od samego początku, bowiem goście już w 2. minucie stanęli przed doskonałą szansą do objęcia prowadzenia. Na bramkę Szymona Pietrasa uderzał Damian Bernat, jednak golkiper sandomierzan był czujny i udanie interweniował.

Na tym się w sumie zakończyły groźnie ataki puławian, a sam mecz przeniósł się głównie w środkową strefę. Wisła popełniała błędy i w 20. minucie jeden z nich mógł wykorzystać Piotr Zmorzyński, jednak uderzał niecelnie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, jednak blisko było aby to podopieczni Rafała Wójcika cieszyli się z gola. Interweniował Piotr Rogala, lecz zrobił to na tyle niefortunnie że prawie pokonał Pawła Sochę. Spotkanie nie było zbyt porywającym widowiskiem i oby drużynom brakowało dokładności.

Konkretniejsi tego dnia byli jednak puławianie, którzy w 69. minucie przeprowadzili zabójczą akcję. Łukasz Kacprzycki zagrywał do Szymona Stanisławskiego, a ten bez problemów pokonał bramkarza miejscowych. Niebiesko-biało-czerwoni mogli wyrównać za sprawą Michała Jeziorskiego, jednak defensywa przyjezdnych poradziła sobie z tym uderzeniem.


Wisła Sandomierz - Wisła Puławy 0-1 (0-0)

0-1 Szymon Stanisławski (69)


Wisła Sandomierz: Szymon Pietras - Hubert Wojsa, Jakub Konefał, Szymon Czerwiak, Daniel Chorab (64. Witalij Dachnowski) - Jarosław Piątkowski (79. Cezary Charszla), Marcel Tyl, Jakub Siedlecki (46. Michał Jeziorski), Mirosław Kmiotek (73. Marcin Sudy), Dariusz Brągiel - Krzysztof Zawiślak

Wisła Puławy: Paweł Socha - Michał Wolanin, Piotr Rogala, Mateusz Pielach, Karol Barański - Damian Bernat (46. Krystian Żelisko), Krystian Puton, Michał Zuber, Łukasz Kacprzycki (90. Marcin Pigiel), Piotr Zmorzyński (57. Michał Kobiałka) - Maciej Wojczuk (46. Szymon Stanisławski) 

Żółte kartki: Piątkowski, Wojsa - Pielach 

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.