Wisła Płock pokonała Wisłę Kraków 2-1 (1-1) w pierwszym niedzielnym meczu 9. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 5. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy. Dobrze rozegraną akcję zakończył dośrodkowaniem. Maciej Sadlok wstrzelił na 5. metr do podania doszedł Michał Mak, który uderzył tuż przy słupku.

W 16. minucie fantastycznie przymierzył Dominik Furman. Pomocnik gospodarzy uderzył z dystansu na dalszy słupek. Michał Buchalik wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał skutecznie interweniować.

W 26. minucie mógł być remis. Po wyłożeniu piłki przez Sadloka do podania doszedł Kamil Wojtkowski, a jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

W 28. minucie ponownie w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek. Dobry przerzut do Michała Maka, który wpadł w pole karne i podał wprost na nogę do swojego napastnika, który bez problemów pokonał bramkarza.

W 33. minucie Brożek podał o Maka, a ten szukał bramki technicznym strzałem. Przewidział to Thomas Dähne, który skutecznie interweniował wybijając na rzut rożny.

W 37. minucie ponownie dobrą interwencją popisał się niemiecki bramkarz Nafciarzy. Wyciągnął piłkę zmierzającą wprost w okienko bramki po uderzeniu Maka.

W 76. minucie Damian Michalski zakończył uderzeniem akcję z rzutu wolnego wykonywanego przez Furmana. Piłkę zagraną ze stałego fragmentu gry przedłużył Alan Uryga. Do podania doszedł Michalski i z najbliższej odległości wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Sędzia musiał tą sytuację zweryfikować na wideo. Po zapoznaniu się z powtórką uznał bramkę, zawodnik gospodarzy nie był na spalonym.

W 86. minucie Olaf Nowak próbował wymusić rzut karny w pojedynku z Rafałem Janickim. Arbiter nie dał się nabrać.

WISŁA PŁOCK - WISŁA KRAKÓW 2-1 (1-1)

1-0 Dominik Furman (16.)

1-1 Paweł Brożek (28.)

2-1 Damian MIchalski (76.)

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski - Merebashvili (90. Maciej Ambrosiewicz), Rasak, Furman, Szwoch, García (72. Mikołaj Kwietniewski) - Ricardinho (63. 88. Olaf Nowak).

Wisła Kraków: Buchalik - Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok (72. Marcin Grabowski) - Chuca (67. Jean Carlos Silva), Savićević, Basha, Wojtkowski, Mak - Brożek (45. Krzysztof Drzazga).

żółte kartki: Wasilewski, Mak, Drzazga sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

widzów: 4 317