Wisła Płock wygrała z Legią Warszawa 1-0 (1-0) w derbach Mazowsza w przełożonym meczu 4. Kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 40. minucie Grzegorz Kuświk.

W 8. minucie Paweł Stolarski dośrodkował z prawej strony boiska. Do podania doszedł Jarosław Niezgoda uderzył głową piłka po koźle przeszła obok słupka.

W 40. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dominik Furman zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z około 30. metrów. Interweniować próbował Radosław Majecki, który popełnił fatalny błąd wypluwając piłke przed siebie. W tej sytuacji najlepiej zachował się Grzegorz Kuświk, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki tuż obok słupka.

W 69. minucie najlepszą okazję mieli goście Dominik Nagy zmarnował wyśmienitą okazję do wyrównania. Wpadł w pole karne i z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 85. minucie korner dla gości. Piłka dotarła na dalszym słupku do Stolarskiego, ten uderzył lekko po ziemi i dzięki temu spokojnie chwycił piłkę Thomas Dähne.

WISŁA PŁOCK - LEGIA WARSZAWA 1-0 (1-0)

1-0 Grzegorz Kuświk (40.)

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski - Sahiti (76. Giorgi Merebashvili), Rasak, Furman, Szwoch (81. Maciej Ambrosiewicz), García (86. Piotr Tomasik) - Kuświk.

Legia Warszawa: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Rocha - Luquinhas (46. Dominik Nagy), Martins, Antolić (71. José Kanté), Cafú (46. Arvydas Novikovas), Gvilia - Niezgoda.

żółte kartki: Szwoch, Rzeźniczak, Merebaszwili, Tomasik - Jędrzejczyk sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) widzów: 7 419