Wisła Kraków wygrała 4-0 (2-0) w najciekawszym meczu 27. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Mecz ten elektryzuje całą piłkarską Polskę Jak przystało na szlagier emocje były od samego początku do samego końca.

W 5. minucie pierwsza ofensywna, składna akcja Wisły Kraków. Z prawej strony Jakub Błaszczykowski dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Krzysztof Drzazga, jego uderzenie obronił Radosław Cierzniak. Odbitą piłkę do siatki skierował Sławomir Peszko. Wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

W 21. minucie Iuri Medeiros otrzymał piłkę na prawej stronie boiska ściął w pole karne i zdecydował się na uderzenie w kierunku dalszego słupka. To było jak do tej pory pierwsze uderzenie Legii zagrażające bramce Mateusza Lisa.

W 26. minucie Carlos Lopez Carlitos był bliski zdobycia bramki wyrównującej. Hiszpan zdecydował się na uderzenie z pola karnego. Wprost w światło bramki. Dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.

W 32. minucie Wisła rozgrywała sprytnie rzut rożny. Piłka trafiła do Macieja Sadloka, który zdecydował się na atomowe uderzenie z dystansu, wprost środek bramki gdzie stał bramkarz przyjezdnych.l

W 36. minucie Vukan Savicević dorzucił z narożnika pola karnego. Do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Wasilewski. Futbolówka trafiła do Marko Vesovicia, który o mały włos nie pokonał własnego bramkarza.

W 39. minucie we własnym polu karnym ręką zagrał Juan Rocha. Portugalczyk nie przepisowo zablokował uderzenie Marcina Wasilewskiego.

W 40. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jakub Błaszczykowski, który pewnym uderzeniem w prawy róg strzelił swoją 4. bramkę po powrocie do LOTTO Ekstraklasy.

W 71. minucie Artur Jędrzejczyk zablokował uderzenie z dystansu Krzysztof Drzazgi ręką. Dwie minuty później do piłki ustawionej około 20. metrów od bramki uderzył precyzyjnie Rafał Pietrzak popisał się precyzyjnym strzałem nie dając szans Cierzniakowi na skuteczną interwencję - podwyższając wynik spotkania.

W 82. minucie Marko Kolar wykorzystał dośrodkowanie od Macieja Sadloka sprzed pola karnego. Prosto z powietrza uderzył pod poprzeczkę

W 86. minucie chwilę wcześniej wprowadzony Michał Kucharczyk podał piłkę do Sandro Kulenovicia, młody Chorwat miał okazję na zdobycie bramki kontaktowej, skuteczną interwencją popisał się Mateusz Lis.

WISŁA KRAKÓW - LEGIA WARSZAWA 4-0 (2-0)

1-0 Sławomir Peszko (5.)

2-0 Jakub Błaszczykowski (40.) karny

3-0 Rafał Pietrzak (73.)

4-0 Marko Kolar (82.)

Wisła Kraków: Lis - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski (90. Patryk Plewka), Basha, Savićević, Drzazga (88. Kamil Wojtkowski), Peszko (83. Rafał Boguski) - Kolar.

Legia Warszawa: Cierzniak - Stolarski (42. Sandro Kulenović), Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha - Medeiros (77. Kasper Hämäläinen), Antolić, André Martins, Szymański, Vešović - Carlitos (77. Michał Kucharczyk).

żółte kartki: Jędrzejczyk sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 33 000