Za Wieczystą Kraków pierwsza przeszkoda w drodze po europejskie puchary. Podopieczni Franciszka Smudy w środowe popołudnie, pokonali na własnym obiekcie Chrobrego Głogów.

Od początku to Wieczysta Kraków starała się prowadzić grę, a przede wszystkim być bardziej aktywna na murawie. Zaczęło się obiecująco i to reprezentant 4 ligi małopolskiej był częściej przy piłce. Chrobry Głogów także miał swoje okazje, jednak brakowało skuteczności. Kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko, a zespół gospodarzy tego dnia grał bez kompleksów.

Głogowianie nie byli szczególnie tym zaskoczeni. W 29. minucie doskonałą okazję miała Wieczysta. Radosław Majewski wypatrzył Patrika Misaka, ale ten uderzył w nogi Karola Dybowskiego. Podopieczni Franciszka Smudy bardzo dobrze prezentowali się na tle wyżej notowanego rywala. Nadal częściej atakował zespół z Krakowa, a w końcówce pierwszej połowy szansę miał Emmanuel Kumah, jednak golkiper Chrobrego okazał się lepszy.

To nie koniec, bowiem w polu karnym dobitki szukał Sławomir Peszko, ale nadal było 0-0. W końcówce świetną próbę miał Majewski, który uderzył z dalszej odległości, ale futbolówka tylko odbiła się od poprzeczki. Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla gości z Głogowa, którzy w 53. minucie objęli prowadzenie. Michał Ilków-Gołąb wypatrzył Pawła Tupaja, a ten dopełnił formalności i pokonał Bartosza Plewkę.

Podrażniony beniaminek 4 ligi małopolskiej czym prędzej ruszył do odrabiania strat. Wieczysta przejęła inicjatywę, a coraz więcej roboty miał Karol Dybowski. Goście także mieli swoje okazje, jednak częściej przy piłce była ekipa z Krakowa. Ta cały czas napierała i w końcu dopięła swego. Miejscowi w 74. minucie doprowadzili do wyrównania, a golkipera Chrobrego pokonał Jakub Bąk, który wykorzystał podanie Majewskiego.

Podopieczni Franciszka Smudy dostali wiatru w żagle i w kolejnych minutach nadal atakowali. Aktywny z przodu był Bąk, który bardzo chciał strzelić bramkę numer dwa. To ostatecznie mu się udało, a sztuki tej dokonał w 86. minucie. Napastnik Wieczystej otrzymał piłkę w polu karnym i umieścił ją w siatce. Chrobry próbował jeszcze wyrównać, ale dobrze w bramce spisywał się Plewka i to gospodarze po meczu cieszyli się z awansu do kolejnej rundy.

Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2-1 (0-0)

0-1 Paweł Tupaj (53)

1-1 Jakub Bąk (74)

2-1 Jakub Bąk (86)

Wieczysta Kraków: Bartosz Plewka - Adrian Frańczak, Seweryn Michalski, Dawid Jampich - Łukasz Burliga (60. Jakub Bąk), Mateusz Gamrot (90. Damian Guzik), Łukasz Pietras, Emmanuel Kumah - Patrik Misak, Radosław Majewski, Sławomir Peszko

Chrobry Głogów: Karol Dybowski - Michał Ilków-Gołąb, Maksym Iwanowicz, Michał Michalec, Marcel Ziemann - Dominik Dziąbek (62. Dominik Piła), Tomasz Cywka, Jaka Kolenc, Mateusz Machaj (63. Hubert Turski), Paweł Tupaj (62. Mateusz Bochnak) - Dennis van der Heijden (46. Mikołaj Lebedyński)

Żółte kartki: Michalec, Iwanowicz

Czerwona kartka: Jaka Kolenc