Wisła Płock zremisowała z Arką Gdynia 1-1 (0-0) w pierwszym piątkowym spotkaniu 34. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Takie wynik spotkania nie może dać żadnej z drużyn pewności utrzymania się na najwyższym szczeblu rozgrywek.

W 3. minucie spotkania dobrą okazję stworzyli sobie przyjezdni. Michał Nalepa z prawej strony zbiegł do środka. Zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Dobrą interwencją popisał się Bartłomiej Żynel.

W 18. minucie Jack McGing dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Oskar Zawada, próbował głową zaskoczyć bramkarza Arki Gdynia.

W 29. minucie Dominik Furman dośrodkował w szesnastkę, gdzie najwyżej wyskoczył Alan Uryga jego próba głową była nieudana.

W 41. minucie Dominik Furman uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego 25. metrów od bramki.  Minimalnie obok lewego słupka bramki Pāvelsa Šteinborsa.

W 47. minucie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wyszli na prowadzenie. Po prawej stronie boiska ładną akcją popisał się Alen Stevanović. Wpadł w pole karne minął dwóch zawodników broniących. Dograł piłkę wzdłuż linii końcowej do wbiegającego Zawady, który skierował futbolówkę do siatki.

W 67. minucie Luka Zarandia w polu karnym wycofał do Marko Vejinovicia, ale Holender uderzył niecelnie.

W 86. minucie niefortunną interwencję Adama Deji próbował wykorzystać Dominik Furman. Pomocnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie, które wybronił Šteinbors.

W doliczonym czasie do wyrównania mógł doprowadzić Adam Danch, ale kapitalną interwencją popisał się Żynel.

W 4. minucie doliczonego czasu gry. Podopieczni Jacka Zielińskiego wykorzystali rzut wolny. Kapitalne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał wyskakując najwyżej Frederik Helstrup i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

WISŁA PŁOCK - ARKA GDYNIA 1-1 (0-0)

1-0 Oskar Zawada (47.)

1-1 Frederik Helstrup (90+)

Wisła Płock: Żynel - McGing, Łasicki, Uryga, García - Szwoch, Rasak, Furman, Ricardinho (46. Alen Stevanović), Merebaszwili (73. Ariel Borysiuk) - Zawada (84. Grzegorz Kuświk).

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Socha - Vinícius (56. Luka Zarandia), Vejinović (87. Goran Cvijanović), Deja, Nalepa (75. Mateusz Młyński), Janota - Aankour.

żółte kartki: García, Uryga, Kuświk - Marcus Vinícius, Zbozień, Nalepa  sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) widzów: 5 011