W nowym sezonie 2021/22 w grupie I zagra aż 19 zespołów a wszystko przez spór o jeden mecz, którego wynik został zmieniony już trzy razy.

Sprawcą całego zamieszania jest GKS Wikielec, a konkretnie jedno kwietniowe spotkanie, które wpływa na całą tabelę i zmienia spadkowiczów z poprzedniego sezonu. 

Kwestią sporną jest spotkanie z 3 kwietnia pomiędzy GKS Wikielec a Bronią Radom. Na boisku padł wynik 2:2, następnie wynik zweryfikowano jako walkower 3:0 na korzyść gospodarzy ze względu na przekroczenie limitu liczby zmian w połowie, lecz decyzję anulowano i przywrócono wynik z boiska. 

Ostatecznie po odwołaniu, wynik ustalono jako walkower na korzyść drużyny z Wikielca, co daje im dodatkowe 2 punkty w ligowej tabeli oraz zapewnia utrzymanie w 3 lidze. Ten obrót spraw najbardziej pechowy okazywał się dla Pelikana Łowicz, gdyż następstwem zmiany wyniku powinni zostać zdegradowani do 4 ligi jako spadkowicz.

Decyzją PZPN-u sytuacja ta była niezwykle krzywdząca i obie drużyny będą mogły w przyszłym sezonie rywalizować w 3 lidze a w rozgrywkach udział weźmie 19 drużyn.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.