Materac, na którym śpimy w łóżku powinien być przede wszystkim wygodny i komfortowy. Istotne jest również to, aby w bezpieczny sposób podpierał ciężar całego ciała i pozwalał kręgosłupowi odpocząć po całym dniu. Rolą użytkownika jest zapewnienie materacowi odpowiedniej higieny, ponieważ bardzo szybko może stać się siedliskiem bakterii i pleśni. Odpowiednio dbając o swój materac można znacznie wydłużyć jego żywotność i sprawić, że na wiele lat pozostanie w doskonałym stanie.

Pokrowiec na materac – podstawowa ochrona

Śpiąc na materacu często pocimy się, pozostawiając żółte plamy. Poza tym, zdarza nam się wylać na łóżko jakiś napój lub ubrudzić swój materac jedzeniem czy krwią. Na szczęście renomowani producenci tacy jak Godre w swoim asortymencie mają funkcjonalne pokrowce, dzięki którym można skutecznie chronić materace przed zabrudzeniem i zaplamieniem. Stanowią one również barierę ochronną przed kurzem i brudem. Praktycznie każdy pokrowiec na materac można prać w domowej pralce. Bez trudu się go montuje i zdejmuje, dlatego warto to robić jak najczęściej. Większość pokrowców wykonana jest z materiałów, które nie przyjmują plam, a jednocześnie są wyjątkowo przewiewne i umożliwiają wentylację materaca oraz odprowadzanie wilgoci.

Jak czyścić swój materac?

Dobry pokrowiec na materac to właściwie podstawa. Zdaniem producentów ich produktów nie powinno się zbyt często prać na mokro, ponieważ w ten sposób sami tworzymy wilgotne środowisko. Jak o niego zadbać?

  • Najlepiej regularnie odkurzać raz w tygodniu,
  • pozwalać mu jak najczęściej oddychać – pozostawiać bez pościeli w ciągu dnia,
  • czyścić miejscowo, najlepiej przy pomocy bezpiecznych środków.

Jeśli tak zwane domowe sposoby okazują się być nieskuteczne, wówczas kolejnym krokiem są środki chemiczne. Niekiedy materace prane są specjalnymi odkurzaczami na mokro, jednak wymaga to ich bardzo dokładnego wysuszenia. Dodatkowo, transportując materac, niezależnie od tego, z jakiego surowca jest wykonany, nie wolno go nigdy rolować. Prawidłowe przewożenie materaca odbywa się na płasko, najlepiej na jednym z boków.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.