Telewizory cieszą się ogromną popularnością, szczególnie, że dostępne są w wielu wariantach, a jakość wyświetlania obrazu jest coraz lepsza. Duże monitory to wygoda oglądania, doskonała jakość dźwięku. Ale czy można telewizor zastąpić? Jak sprawdzi się projektor?

Zalety posiadania telewizora

Posiadanie w domu telewizora to wygoda, a wiele osób wręcz nie potrafi sobie wyobrazić życia bez ekranu. Ulubione seriale i filmy, bajki dla dzieci, ale też kanały z muzyką czy stały dostęp do informacji - nie każdy potrafi z tego zrezygnować. Urządzenie często włączone jest przez wiele godzin i towarzyszy nam podczas np. sprzątania czy gotowania. Z projektorem nie będzie już tak łatwo, szczególnie, że aby oglądać na nim filmy w pomieszczeniu musi być ciemno.

Jeśli jednak planujesz zakup telewizora, to z całą pewnością warto dokładnie poznać specyfikację poszczególnych modeli, aby wybrać wariant dopasowany do swoich potrzeb.

Sprawdź kompleksowy poradnik o wyborze telewizora wraz z najpopularniejszymi modelami:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-telewizor/

Projektor zamiast telewizora czy to dobry pomysł?

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie powiedzieć, bo wiele zależy m.in. od preferencji co jest kwestią bardzo indywidualną. Zarówno telewizory, jak i projektory mają wady i zalety. W pewnych sytuacjach projektor może być naprawdę świetnym pomysłem. Kiedy? Przykładowo wtedy, gdy chcemy w swoim domu zaaranżować kinową sesję filmową. Wówczas projektor świetnie sprawdzi się, pozwalając wyświetlić obraz o naprawdę dużym rozmiarze. W tym momencie jeszcze żaden telewizor nie posiada takich możliwości.

Rezygnując z telewizora na rzecz projektora trzeba jednak pamiętać, że będzie on służył raczej do oglądania dostępnych w Internecie na różnych platformach seriali i filmów, przez maksymalnie kilka godzin dziennie. Do tego wiele dostępnych obecnie na rynku urządzeń, szczególnie z niższej półki cenowej dość mocno może generować hałas. Co w dłuższej perspektywie może okazać się nieco uciążliwe.

Z drugiej jednak strony koszt telewizora jest jednak niższy niż projektora, co dla wielu osób jest barierą nie do przeskoczenia. Szczególnie, że aby faktycznie korzystać z urządzenia trzeba zadbać o odpowiednie nagłośnienie (zestaw głośników), a pomieszczenie musi być odpowiednio zaciemnione.

Decyzja o wyborze projektora jest dobra, ale w określonych sytuacjach, szczególnie, jeśli chcemy cieszyć się ekranem naprawdę imponujących rozmiarów, zupełnie jak w kinie. Do tego jest to urządzenie na tyle kompaktowe i łatwe do podłączenia, że można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie - maraton filmowy wspólnie z przyjaciółmi, a może rozgrywki sportowe ulubionej drużyny? Żaden problem! Wyobrażacie sobie mecz piłkarski na naprawdę wielkim ekranie? Emocje gwarantowane!

Jaki projektor zamiast telewizora?

Jeśli całkowicie rezygnujemy z telewizora, to warto rozważyć zakup projektora dobrej jakości. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie zapewni nam komfort i relaks podczas oglądania. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup urządzenia o rozdzielczości Full HD, a jeśli nasz budżet jest wyższy - warto zainwestować w rozdzielczość wyższej klasy. Co jeszcze? Koniecznie zwrócić trzeba uwagę na jasność, która nie powinna być niższa niż 2000 lumenów, a kontrast powinien być również wysoki. Dodatkową kwestią, która wpłynie na wygodę użytkowania jest poziom głośności urządzenia podczas pracy, która nie powinna przekraczać 30 dB.

Zdecydowany na projektor? Sprawdź 10 porad, które ułatwią Ci zakup:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-projektor-10-porad-ktore-ulatwia-zakup/

Nie tylko projektor, czyli jakie sprzęty jeszcze będą potrzebne?

Telewizor, zwłaszcza taki najnowszej generacji jest w zasadzie samowystarczalny. Nie są potrzebne dodatkowe sprzęty, chyba że dekoder, aby odtwarzać najnowsze standardy telewizji. Jednak żadne głośniki czy dodatkowy sprzęt, będący źródłem obrazu nie jest już potrzebny. Dlatego trzeba mieć świadomość, że zakup samego projektora to dopiero początek. Co jeszcze? Żeby móc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie niesie ze sobą posiadanie projektora konieczny będzie zakup systemu audio. Co prawda niektóre modele mają wbudowane głośniki, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Gdy chcemy, aby dźwięk był czysty i dobrej jakości warto od razu rozglądać się za zestawem głośników, uwzględniając oczywiście wielkość pomieszczenia. Niezbędne będą także odpowiedniej długości przewody, które mogą wyglądać dość nieestetycznie. Fajnym rozwiązaniem będzie wykonanie maskowania, a to niesie ze sobą dodatkowy koszt. Ponadto przygotować trzeba będzie również samo pomieszczenie - musi ono zostać odpowiednio zaciemnione, dlatego jeśli jeszcze nie masz, powinieneś zamontować odpowiednie rolety. Rolę projektora pełnić może wymalowana na biało ściana, ale tylko wtedy, gdy będzie ona idealnie równa. W innym wypadku - trzeba rozglądnąć się i kupić również specjalny ekran. Chcesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupach? Najlepszym rozwiązaniem jest polowanie na okazje! Możesz również skorzystać z rat 0% w sklepie Komputronik, tutaj znajdziesz szczegóły:
https://www.komputronik.pl/informacje/raty-0-komputronik-sposob-na-tansze-zakupy/

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.