Czy wiedziałeś, że w Polsce jest aż pięć stadionów piłkarskich, których pojemność przekracza 40 tysięcy? O Stadionie Narodowym zapewne słyszałeś, bo kto o nim nie słyszał. Ale czy takie oczywiste są też kolejne pozycje na tej liście? Niekoniecznie. Zapraszamy zatem na przegląd po największych stadionach w Polsce.

Największe stadiony piłkarskie w Polsce

Praktycznie wszystkie mecze, które rozgrywają się na największych stadionach, można obstawiać u bukmacherów. Jeżeli interesujesz się taką tematyką, odwiedź tę stronę, aby dowiedzieć się więcej o ofercie Energy Casino. Tyle słowem wstępu, a teraz zapraszamy Cię na magiczną podróż po największych obiektach w Polsce.
 
Największym stadionem w Polsce, który służy nie tylko do rozgrywania meczów piłki nożnej jest naturalnie Stadion Narodowy w Warszawie. To obiekt, który w czasach pandemii został przekształcony w szpital narodowy, a na co dzień jest domem reprezentacji Polski, gdzie biało-czerwoni rozgrywali swoje najważniejsze boje. Poza tym, to obiekt-gospodarz cyklu Speedway Grand Prix czy wielu koncertów i imprez kulturalnych. Stadion Narodowy został wybudowany głównie z myślą o Euro 2012 i właśnie w tym roku nastąpiło jego wielkie otwarcie. Obiekt w stolicy naszego kraju może pomieścić 58 580 widzów. Wszystkie miejsca są siedzące, a stadion posiada zadaszenie na wypadek pogorszenia się warunków atmosferycznych. Stadion Narodowy spełnia wszystkie, nawet te najbardziej rygorystyczne standardy światowe. Powstał w miejscu Stadionu X-lecia, a jego budowa, według różnych informacji mogła kosztować nawet ponad 2 miliardy złotych.

Drugim, a zarazem ostatnim 50-tysięcznikiem w Polsce jest Stadion Śląski w Chorzowie. Podobnie, jak Stadion Narodowy, nie jest to obiekt, którym gospodaruje czy którego wynajmuje jakiś klub. Gra tutaj głównie reprezentacja Polski, odbywają się imprezy żużlowe czy też inne wydarzenia skali krajowej i światowej. Stadion Śląski podczas imprez sportowych może pomieścić 54 378 widzów, a podczas koncertów nawet ponad 85 tysięcy. Powstał w latach 2009–2017 w miejscu legendarnego Stadionu Śląskiego, który pamięta lata 50.

Te stadiony także mają “rozmach”

Stadion Miejski we Wrocławiu, Stadion Energa Gdańsk oraz Stadion Miejski w Poznaniu to trzy następne, względem wielkości publiczności obiekty sportowe w Polsce. Każdy z nich może pomieścić w granicach 43-44 tysięcy widzów. W przeciwieństwie do wcześniej zaprezentowanych, Stadionu Narodowego czy nowego Stadionu Śląskiego, obiekty te są domem klubów PKO BP Ekstraklasy. Grają na nich kolejno: Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk oraz Lech Poznań. Z racji tego, nie gości tutaj tak często reprezentacja Polski, choć kilka spotkań z Gdańska utkwiło w naszej pamięci, a i w Poznaniu czy Wrocławiu biało-czerwoni zagrali kilka razy na przestrzeni ostatnich lat. Niemniej jednak, nie ma się co tutaj porównywać do Warszawy czy nawet do Chorzowa.

W gwoli uzupełnienia, warto także odnotować, że w Polsce są też dwa stadiony, mogące pomieścić ponad 30 tysięcy widzów: Stadion Miejski w Krakowie i Stadion Wojska Polskiego w Warszawie. Możemy też pochwalić się kilkoma ponad 20-tysięcznikami, a na tej liście są tak nieoczywiste obiekty, jak chociażby Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy czy Stadion Szombierek w Bytomiu. Jak widać, jak Polska długa i szeroka, tak ciekawych stadionów piłkarskich nie brakuje.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.