Tadeusz Pawłowski został we wtorek zwolniony ze Śląska Wrocław. Funkcje trenera do końca 2018 roku będzie prowadzić Paweł Barylski, dotychczasowy asystent szkoleniowca. Pawłowski pozostanie jednak w strukturach klubu – obejmie stanowisko dyrektora akademii piłkarskiej Śląska.  

Tadeusz Pawłowski został we wtorek zwolniony ze Śląska Wrocław. Funkcje trenera do końca 2018 roku będzie prowadzić Paweł Barylski, dotychczasowy asystent szkoleniowca. Pawłowski pozostanie jednak w strukturach klubu – obejmie stanowisko dyrektora akademii piłkarskiej Śląska.

– Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu za wspólną pracę. Dobrze znam i niezwykle cenię Pawła Barylskiego. Uważam go za świetnego fachowca, który ciągle się rozwija. Ufam, że jeśli będzie realizował swoją koncepcję prowadzenia zespołu, przyniesie to oczekiwane efekty. Apeluję zatem, by podążał własną ścieżką również jako I trener w klubie Lotto Ekstraklasy – mówi Tadeusz Pawłowski.

Tadeusz Pawłowski prowadził pierwszą drużynę Śląska od lutego 2018 roku. Od tamtego czasu rozegrał 35 meczów, a podczas wszystkich swoich kadencji we wrocławskiej drużynie na ławce Śląska zasiadał łącznie 138 razy. Jest to trzeci wynik w historii klubu. Identycznym może pochwalić się Jan Caliński.

Podczas ostatniej kadencji spośród 35 meczów prowadzona przez Pawłowskiego drużyna wygrała 12, zremisowała 10 i przegrała 13. W bieżącym sezonie forma jego drużyny była nieregularna, a porażki zbyt częste. Obecnie Śląska od strefy spadkowej dzieli zaledwie punkt. Po oddaniu się do dyspozycji zarządu Pawłowski przestał piastować funkcję głównego trenera wrocławskiej drużyny.

– Darzę Tadeusza Pawłowskiego olbrzymim szacunkiem. To legenda Śląska Wrocław i chciałbym, aby nadal był ważną częścią klubu. Obecnie znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji. Wynik każdego spotkania będzie dla nas niezwykle istotny. Uznaliśmy, że konieczne są zmiany, które dadzą drużynie nowy bodziec i pomogą w walce o ligowe punkty. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że Tadeusz Pawłowski powinien powrócić na stanowisko dyrektora akademii – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Wśród kandydatów na nowego trenera Śląska wymiania się m.in. byłego szkoleniowca czeskiej reprezentacji U-21 Czecha Vitezslava Lavickę i Słowaka Romana Pivarnika.

Najbliższy mecz wrocławianie rozegrają wnajbliższą niedzielę o godz. 15:30. Śląsk ugości wtedy na własnym stadionie piątą w tabeli Koronę Kielce.

Autor: Tomasz Chabior
Zdjęcie: Tomasz Chabior

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.