Zespół dowodzony przez Marka Brzozowskiego zakończył tegoroczne ligowe granie. Humory w szeregach biało zielonych na pewno dopisują, bowiem zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zimę spędzi na drugim miejscu.


Mecz nie był zbyt porywającym widowiskiem, choć w pierwszej odsłonie, dużo bardziej aktywni byli piłkarze Olimpii Zambrów. Podopieczni Tomasza Kulhawika już na początku meczu stworzyli sobie dwie bardzo groźne okazje, których jednak nie udało się zamienić na bramki.

Przyjezdni tego dnia mieli więcej z gry, choć Świt Nowy Dwór Mazowiecki także próbował swoich szans. Jako pierwsi jednak na listę strzelców wpisali się zambrowianie, a konkretnie Rafał Kalinowski, który pokonał pewnym strzałem Błażeja Niezgodę, dając prowadzenie swojej drużynie.

To widocznie podrażniło zespół dowodzony Marka Brzozowskiego, który chciał jak najszybciej odrobić straty, jednak Olimpia mądrze się broniła. Po przerwie było równie ciekawie na boisku, a goście zaczęli coraz bardziej się gotować i łapać żółte kartki.

Świt cały czas napierał, aż w końcu w 69. minucie doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Ciach, który nie dał szans Piotrowi Czaplińskiemu. Miejscowi dostali wiatru w żagle i ruszyli do ataku, choć Olimpia także nie zamierzała składać broni.

Obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę. Lepiej na tym wyszli gospodarze, którzy w samej końcówce zdobyli gola na 2-1. Piłkę otrzymał Rafał Maciejewski i pewnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Olimpia w końcówce się zagotowała i mecz kończyła w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę ujrzał Michał Dawidowicz.


Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Zambrów 2-1 (0-1)

0-1 Rafał Kalinowski (21)

1-1 Arkadiusz Ciach (69)

2-1 Rafał Maciejewski (90)


Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Niezgoda - Basiuk, Ciach, Cuch, Drwęcki, Kamiński, Kwiatkowski, Maciejewski, Michalik (90. Cieślak), Pomorski, Tlaga (80. Wiśniewski)

Olimpia Zambrów: Czapliński - Dawidowicz, Głowicki (67. Nikołajuk), Grzybowski, Kalinowski (73. Bortniczuk), Malinowski, Ostaszewski, Paczkowski, Radecki, Wasiluk, Zalewski (78. Jackiewicz)

Żółte kartki: Grzybowski, Ostaszewski, Dawidowicz, Czapliński

Czerwona kartka: Michał Dawidowicz (90-druga żółta)

Sędziował: Patryk Adamczyk (Łódź)


Foto: Paweł Jerzmanowski/warszawa.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.