Nie ma wątpliwości, że branża zakładów bukmacherskich rozwija się bardzo szybko i osiąga wyniki, o jakich wielu innym gałęziom gospodarki się nie śniło. Wydaje się, że ten trend się utrzyma, a przychody zarówno firm bukmacherskich, jak i państwa będą rosły.

 Już teraz stoją one na wysokim poziomie i obroty największych bukmacherów liczone są w niebotycznych kwotach. Według badań główne udziały w rynku bukmacherskich mają dwie firmy - STS i Fortuna. To jednak ten pierwszy może z dumą nosić miano największego polskiego bukmachera.

Udziały w rynku bukmacherskim

Najnowsze wyniki za 2020 rok nie były specjalnie zaskakujące, jeśli chodzi o kolejność bukmacherów w rankingu udziałów. Stowarzyszenie Graj Legalnie jasno stwierdza, że dwa największe podmioty w branży zdecydowanie wyprzedzają konkurencję. Obecnie udziały w rynku bukmacherskim kreują się następująco:

  • STS ok. 50% udziałów;
  • Fortuna ok. 25% udziałów;
  • forBET ok. 7% udziałów;
  • LV Bet, Betclic i BETFAN ok. 3%
  • Etoto, TOTALbet, Totolotek ok. 2%
  • Superbet i eWinner ok. 1%
  • Noblebet, PZBuk ok. 0,5%

W ubiegłym roku swoją działalność w branży zawiesił bukmacher Millenium, a na rynek wszedł BetX. W tym trudnym okresie jest to szczególnie godne podziwu, gdyż ogółem biznes związany z zakładami bukmacherskimi, podobnie jak wiele innych, mocno ucierpiał. Mimo to wpływy z opłat podatkowych od legalnych bukmacherów przez samo pierwsze półrocze przekroczyły 300 milionów złotych.

Bukmacher STS liderem branży zakładów

Jak widać pierwsza pozycja na rynku zakładów bukmacherskich jest niezagrożona. STS działa w branży już od grubo ponad 20 lat, więc nieprędko zejdzie z tronu, o ile w ogóle. Sukces STS-u opiera się w dużej mierze na doświadczeniu, a mocne podstawy stanowiły fundament do dalszego rozwoju. Dlaczego ten bukmacher przebija resztę konkurencji i większość zostawia daleko w tyle?

Proste zasady, dbanie o klientów i posiadanie rozpoznawalnej marki. Nowi gracze chętnie korzystają z usług bukmachera STS. Mogą liczyć na ciekawy pakiet bonusów na start, wiedzą jak wypłacić bonus STS, mają dostęp do szerokiej oferty zakładów i czekają na nich liczne promocje. Poza tym ta firma jest na tyle rozpoznawalna w naszym kraju, że na ogół jako pierwsza przychodzi na myśl przy obstawianiu zakładów bukmacherskich.

Oferta STS-u

Wspomnieliśmy już o szerokiej ofercie bukmachera STS. Pora przyjrzeć jej się nieco bliżej. Każdy gracz, który bawi się w zakłady bukmacherskie z pewnością odnajdzie coś, co go zainteresuje. STS ma na stanie ponad 30 dyscyplin do obstawiania, a do tego wydarzenia polityczne czy też stricte rozrywkowe. Ponadto umożliwia nam oglądanie transmisji na żywo ze spotkań i stawianie zakładów na żywo. Do dyspozycji gracz ma szereg bonusów. Nagroda za wpłatę, darmowy zakład czy też zakład bez ryzyka. Ponadto bonus na obstawianie sportów wirtualnych i gier karcianych. Wszystko to ułatwia dostęp do aplikacji na urządzenia mobilne. Oferta STS-u wygląda na kompletną.

Rozwój zakładów bukmacherskich w Polsce

Ostatni rok dał się we znaki wielu branżom. Ta związana z zakładami bukmacherskimi także oberwała, choć w porównaniu z innymi nieźle sobie poradziła z utrudnieniami. Rosnące zainteresowanie ludzi tematem zakładów i żywe zainteresowanie sportem znacząco na to wpływają. W 2018 roku łącznie obroty rynku bukmacherskiego przekroczyły pięć miliardów złotych, a w 2019 sięgnęły niemal siedmiu miliardów. Eksperci szacowali wzrost w 2020 roku do aż ośmiu, ale obliczenia do kosza wyrzucił koronawirus. Kolejny rok musiałby być ponownie rekordowym, jeśli miałby zwrócić stracone kwoty, choć prezes STS jest zdania, że nie da się już odzyskać pieniędzy z okresu pandemii. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dalszy rozwój rynku będzie przebiegał już bez podobnych zakłóceń.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.