Tworzenie zakładów to nie tylko włączenie odpowiedniej strony, zrobienie przelewu i rozpoczęcie gry. Oczywiście, możesz tak zrobić, jednak nie licz na sukces. Tak zwany "beginner's luck" (czyli szczęście początkującego, o którym mówi się w wielu dziedzinach) szybko się skończy, a Ty - w najlepszym wypadku - zostaniesz bez wpłaconych środków.
Nie ma problemu, jeżeli pieniądze te były po prostu przeznaczone na zabawę: rozumiemy, że ich utrata wchodziła w grę i była wkalkulowana w ryzyko. Jeśli jednak naprawdę chcesz wygrywać w zakładach sportowych (w tym piłkarskich), musisz nauczyć się wyliczać prawdopodobieństwo. W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci najlepsze techniki nie tylko dla początkujących, ale również profesjonalistów.
Siła informacji
Nie uda Ci się wygrać żadnego zakładu, jeśli postawisz tylko i wyłącznie na przeczucie. Aby naprawdę wygrywać, musisz poznać drużyny, które mają uczestniczyć w meczu. Poznać je dogłębnie, tak, jak zrobiłby to trener, znawca czy prawdziwy fan zespołu. Musisz dowiedzieć się o mocnych i słabych stronach każdej ze stron, wynikach wcześniejszych starć, ale również najświeższych kontuzjach i dyspozycji każdego z graczy. Dopiero na podstawie tak rzetelnej wiedzy możesz spróbować zastanowić się, kto - obiektywnie - ma większe szanse w tym starciu.
Prowadź notatki
Nie tylko analizowanie samych drużyn ma ogromne znaczenie dla sukcesu, ale również zwrócenie bacznej uwagi na własne zakłady z przeszłości. Sprawdź, jak szło Ci w ciągu ostatniego kwartału lub półrocza. Przeważały zyski czy straty? Jak uważasz, co poszło dobrze, a co zupełnie nie tak? Jeśli w Twoich poprzednich grach przeważały porażki, zastanów się nad zupełną zmianą taktyki. Jeżeli jednak wyniki przeważały się w stronę wygranych bądź podział wypadał mniej więcej pół na pół - pomyśl, co możesz ulepszyć, ale niekoniecznie zmienić zupełnie.
Wybieraj zakłady podwójnej szansy
Jednym z największych błędów, jaki popełniają osoby początkujące, jest niewłaściwe obstawianie spotkań w tym sensie, że wrzucają wszystkie środki w jeden konkretny zakład. Przykładowo, obstawiają wynik końcowy zamiast postawić, że wygra drużyna X, a dodatkowo strzeli przynajmniej dwie bramki. Należy jednocześnie dodać, że znalezienie dobrze płatnego zakładu tego typu jest dość trudne i zdarza się raczej w największych turniejach. Aby dobrze zarobić, musisz po prostu obstawić kilka zakładów.
Mniejszy czy większy zakład?
Wśród nowicjuszy można zauważyć błędną tendencję do wkładania wszystkich środków w jeden zakład, zamiast rozbić go na kilka mniejszych. Jeśli masz, na przykład, 100 zł, które chcesz przeznaczyć na gry, rozbij tę kwotę na kilka mniejszych - po 10, 20, 25 czy chociażby 50 zł. Zakłady możesz obstawić na stronie takiej jak PZbuk, jednak pamiętaj, by decydować się jedynie na dyscypliny oraz mecze, o których masz pojęcie. Nie jest sztuką przeznaczyć pieniądze na losowe zakłady. Oprócz podziału środków, musisz po prostu mieć wspomnianą wyżej wiedzę na temat danych drużyn.
Uzbrój się w cierpliwość
Uwaga: nie wpadaj w nadmierne podniecenie, gdy uda Ci się wygrać za pierwszym czy drugim razem i odwrotnie - nie zniechęcaj się, jeśli kilka pierwszych zakładów przegrasz. Nim zdobędziesz odpowiednią wiedzę, minie trochę czasu, a Ty musisz nauczyć się obstawiać, a także dobrze zapoznać się z określonymi drużynami. Jeśli natomiast w pierwszych zakładach uda Ci się wygrać - z dużą dozą prawdopodobieństwa mamy do czynienia ze szczęściem początkującego. W obydwu przypadkach postaraj się opanować emocje i zachować zdrowy rozsądek!

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.