Wysokim zwycięstwem mogą się pochwalić piłkarze Ślęzy Wrocław, którzy na wyjeździe rozbili Piasta Żmigród aż 6:0.

Prawdziwą lekcję futbolu otrzymali piłkarze Piasta Żmigród, którzy ulegli przed własną publicznością w stosunku 0:6. Większość bramek padła już w pierwszej połowie.

Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu byli goście i udowodnili swoją przewagę na boisku. Po pierwszym bezbramkowym kwadransie, przystąpili do ostrzeliwania bramki gospodarzy. Wynik spotkania w 18. minucie otworzył Kornel Traczyk. Na kolejne trafienie nie czekaliśmy zbyt długo, bo 120 sekund później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców.

Dwie szybko stracone bramki podłamały gospodarzy, którzy wydawali się zagubieni w tym spotkaniu. Goście natomiast wręcz przeciwnie, dobrze czuli się z piłką i to oni dyktowali warunki tego spotkania. Najgorsze dla Piasta dopiero się zbliżało. W 25. minucie Piotr Stępień trafił do bramki i zrobiło się 3:0.

Przed przerwą jeszcze dwukrotnie Ślęza trafiała do bramki gospodarzy, w 34. minucie rzut karny wykorzystał Robert Pisarczuk a trzy minuty później Piotr Stępień dołożył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu.

5:0 do przerwy i absolutna deklasacja rywala, a do końca spotkania pozostawało drugie 45 minut. Akurat druga połowa nie okazała się tak efektowana jak pierwsza i mimo przewagi, goście tylko raz trafili do bramki miejscowych. Wynik spotkania na 6:0 ustalił w 52. minucie Mikołaj Wawrzyniak.

Piast Żmigród - Ślęza Wrocław 0:6 (0:5)

18' 0:1 Traczyk

20' 0:2 Traczyk

25' 0:3 Stępień

34' 0:4 Pisarczuk

37' 0:5 Stępień

52' 0:6 Wawrzyniak

Piast Żmigród: 1. Filipowiak – 4.Szymański, 5. Sztylka, 6. Łukaszewski, 8. Kieca, 10. Sołtyński, 16. Niewieściuk, 20. Majbroda, 21. Stanclik, 26. Jarczak, 32. Łuczak

Ślęza Wrocław: 1. Wąsowski – 5. Stempin, 6. Pisarczuk, 9. Wawrzyniak, 11. Traczyk, 18. Afonso, 19. Stępień, 21. Samiec, 22. Muszyński, 23. Tomaszewski, 24. Fediuk