Miedź Legnica przegrała ze Śląskiem Wrocław 0-2 (0-0) w 36. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Śląsk Wrocław dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie utrzymanie.

W 7. minucie gospodarze mogli otworzyć to spotkanie. Juan Cámara popędził lewą flanką oddał strzał z 16. metra. Futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Jakuba Słowika.

W 12. minucie zrobiło się ciekawie w polu karnym Śląska Wrocław. Z prawej strony Artur Pikk wygrał pojedynek z Piotrem Celebanem oddał do Petteri Forsella, a Fin uderzył wzdłuż bramki.

W 21. minucie Borja Fernández stracił w środku boiska. To stworzyło idealną okazję dla WKS-u. W szesnastce Marcin Robak wyłożył Mateuszowi Cholewiakowi, a ten koszmarnie przestrzelił.

W 33. minucie Krzysztof Mączyński był na wprost bramki. Trafił w rzucającego się pod nogi Grzegorza Bartczaka.

W 51. minucie Augusto wykorzystał rzut wolny płaskim strzałem pokonał bramkarza “Miedzianki”. Wykonywał stały fragment gry po faulu Grzegorza Bartczaka na Mateuszu Cholewiaku.

W 75. minucie zbyt słabe zagranie do Słowika. Mateusz Szczepaniak, wybiegł zza pleców wyszedł sam na sam, ale w decydującym momencie przegrał pojedynek z bramkarzem wrocławian.

W 83. minucie Juan Cámara zamknął uderzeniem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego głową. Futbolówka po jego próbie przeleciała obok słupka.

W 88. minucie Omar Santana zdecydował się na uderzenie z dystansu w kierunku dalszego słupka. Dobrą interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych odbijając do boku.

W ostatniej akcji meczu Jakub Łabojko wypatrzył wbiegającego Mateusza Radeckiego, który pokonał Soslana Dzhanaeva ustalając wynik spotkania.

MIEDŹ LEGNICA - ŚLĄSK WROCŁAW 0-2 (0-0)

0-1 Augusto (51.)

0-2 Mateusz Radecki (90.+)

Miedź Legnica: Dzhanaev - Zieliński (79. Henrik Ojamaa), Augustyniak (70. Mateusz Szczepaniak), Musa, Bartczak, Pikk - Román, Santana, Fernández (79. Łukasz Garguła), Cámara - Forsell.

Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Pich, Mączyński (74. Jakub Łabojko), Augusto, Chrapek (82. Mateusz Radecki), Cholewiak (90. Đorđe Čotra) - Robak.

żółte kartki: Bartczak, Garguła - Augusto, Golla sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

widzów: 5 529