Walka o utrzymanie trwa w najlepsze i zamieszany jest w nią Śląsk Wrocław. Dzisiejsza wygrana wrocławian pomogła złapać trochę oddechu i odskoczyć od strefy spadkowej.

Początek meczu derbowego był dość niemrawy, a obie drużyny raczej się badały. Jednak z czasem to drużyna Zagłębie Lubin zaczęła wyprowadzać dość niebezpieczne ataki.

Pierwsza dość niebezpieczna akcja przyjezdnych miała miejsce w 7. minucie meczu, kiedy to Bartłomiej Pawłowski otrzymał świetne podanie i chwilę później wypatrzył lepiej ustawionego kolegę. Damjan Bohar dostał piłkę i uderzył po ziemi, jednak jeden z obrońców Śląska Wrocław udanie interweniował.

Siedem minut później po raz kolejny miedziowi postraszyli, a Sasa Balić sprawdził Jakuba Słowika, lecz ten okazał się lepszy w tym pojedynku. Z czasem spotkanie zaczęło się wyrównywać i obie drużyny nie stwarzały sobie dość konkretnych okazji.

W końcówce pierwszej odsłony swojej szansy spróbował Mateusz Radecki, jednak Dominik Hładun w tej sytuacji był na posterunku. Moment później było już jednak 1-0 dla gospodarzy. Krzysztof Mączyński idealnie wrzucił piłkę w pole karne a Mateusz Radecki wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron wrocławianie szybko podwyższyli prowadzenie. Lubambo Musonda otrzymał futbolówkę i uderzył ją idealnie na głowę Marcina Robaka, który dopełnił formalności. Chwilę po tym Musonda mógł mieć drugą asystę, jednak Radeckiemu zabrakło centymetrów by dobić lubinian.

Sześć minut później Robak ponownie mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, jednak golkiper przyjezdnych w ostatniej chwili wybronił strzał. Po chwili Pawłowski mógł zmniejszyć straty, jednak posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

W końcówce spotkania Arkadiusz Piech dobił swój były klub, jednak sędzia po konsultacji anulował bramkę, bowiem dopatrzył się tam spalonego.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2-0 (1-0)

1-0 Mateusz Radecki (42)
2-0 Marcin Robak (52)

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Golla, Tarasovs, Cholewiak – Łabojko (74. Chrapek), Radecki, Mączyński – Musonda, Robak (90. Piech), Pich (78. Gąska)

Zagłębie Lubin: Hładun – Tosik, Guldan, Oko, Balić – Slisz, Jagiełło, Pakulski (57. Sirotow) – Bohar (74. Mares), Tuszyński, Pawłowski

Żółte kartki: Oko, Sirotow

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)