Śląsk Wrocław wygrał z Arką Gdynia 2-1 (2-0) w drugim sobotnim meczu 13. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 2. minucie gospodarze wykorzystali fatalny błąd w obronie gości. Piłka trafiła w pole karne do Michała Chrapka, który uderzył mocno i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Nie miał szans na interwencję bramkarz Arki Gdynia, który już był na kolanach, odprowadził futbolówkę wzrokiem.

W 21. minucie ciekawie rozegrali rzut wolny piłkarze Śląska Wrocław. Na lewym skrzydle Przemysław Płacheta zagrał w pole karne do Róberta Picha, który w pełnym biegu uderzył na krótki róg, ale nie dał się zaskoczyć Pāvels Šteinbors.

W 40. minucie ładnie uderzył Płacheta, piłka szła pod poprzeczkę, ale dobrą interwencją popisał się łotewski bramkarz przyjezdnych.

W 58. minucie piłkarze z Gdyni popełnili koszmarny w konsekwencjach błąd w obronie. Marko Vejinović zagrał do boku. Gdzie to podanie przeciął Pich. Słowak podał w pole karne do Erika Expósito. Hiszpan w sytuacji sam na sam trafił do siatki.

W 78. minucie we własnym polu karnym ręką zagrał Przemysław Płacheta. Arbiter dzisiejszego spotkania Piotr Lasyk wskazał na 11. metr.

W 81. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marko Vejinović pewnie uderzył ze stojącej piłki. Nie wyczuł intencji Matúš Putnocký.

ŚLĄSK WROCŁAW - ARKA GDYNIA 2-1 (1-0)

1-0 Michał Chrapek (2.)

2-0 Erik Expósito (58.)

2-1 Marko Vejinović (81.) karny

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Puerto (84. Mariusz Pawelec), Golla, Štiglec - Pich, Mączyński, Łabojko, Chrapek (66. Mateusz Radecki), Płacheta (90. Mateusz Hołownia) - Expósito.

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Maghoma, Marciniak, Wawszczyk (87. Kamil Antonik) - García, Vejinović, Nalepa (74. Rafał Siemaszko), Bušuladžić, Jankowski (71. Marcus Vinícius) - Schirtladze.

żółte kartki:  Golla, Łabojko - Schirtladze. sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) widzów: 10 532