Śląsk Wrocław zremisował z Jagiellonią Białystok 1-1 (0-0) w drugim piątkowym meczu 11. Kolejki PKO Ekstraklasy. To 6. kolejne spotkania wrocławian bez zwycięstwa.

W 24. minucie Przemysław Płacheta dostał piłkę przed polem karnym nabrał jednego z obrońców i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Było to bardzo słabe uderzenie młodzieżowca gospodarzy i przeleciało bez zagrożenia obok słupka.

W 29. minucie Dino Štiglec zdecydował się na uderzenie, próbował zagrozić bramce strzeżonej przez Damiana Węglarz, ale zrobił to bardzo niecelnie.

W 44. minucie Martin Pospíšil wreszcie trafił jako pierwszy w światło bramki, ale jego uderzenie nie mogło zaskoczyć Matúša Putnockego, trafiając prosto w ręce bramkarza wrocławian.

W 57. minucie Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie. Podanie z głębi pola do Łukasza Brozia, który z pierwszej piłki wycofał wprost do Róberta Picha który z pierwszej piłki tuż przy słupku pokonał bramkarza.

W 69. minucie prostymi środkami białostoczanie wykorzystali kontratak. Juana Cámary wykorzystał bardzo dobre podanie w pole karne i pewnym uderzeniem strzelił swoją 2. bramkę w sezonie.

W 89. minucie przyjezdni wykonywali rzut rożny z 18. metra. Do stałego fragmentu gry podszedł Jesús Imaz, który próbował uderzenie po ziemi i pod murem zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Uderzenie jednak było za lekkie, żeby zaskoczyć tak doświadczonego bramkarza.

W 90. minucie kolejną dobrą szansę stworzyli podopieczni Ireneusza Mamrota. Patryk Klimala podał do Martina Košťála, ale ten nie potrafił wpakować piłki do siatki.

ŚLĄSK WROCŁAW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1-1 (0-0)

1-0 Róbert Pich (57.)

1-1 Juan Cámara (69.)

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Puerto, Golla, Štiglec - Płacheta, Živulić, Łabojko, Chrapek (66. Filip Marković), Pich (90. Mateusz Cholewiak) - Expósito (78. Daniel Szczepan).

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme - Přikryl (78. Martin Košťál), Pospíšil, Romanczuk, Imaz, Cámara (90. Ognjen Mudrinski) - Klimala (90. Mikołaj Wasilewski).

żółte kartki: Puerto, Golla, Płacheta - Klimala, Guilherme sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów: 12 072