Nic nie zmieniło się na szczycie piłkarskiej 3 ligi grupy IV, liderująca Siarka Tarnobrzeg pewnie pokonała Podlasie Biała Podlaska 4:0 dzięki czemu utrzymała fotel lidera rozgrywek.

Liderująca Siarka Tarnobrzeg nie pozostawiła złudzeń gościom z Białej Podlaskiej i jeśli liczyli na jakiekolwiek punkty w tym starciu, to musieli obejść się smakiem. Pewne zwycięstwo podopiecznych Sławomira Majaka pozwoliło zachować fotel lidera.

Podlasie zajmujące miejsce w drugiej części tabeli, chciało sprawić niespodziankę w sobotnie popołudnie. Niestety ich plany zostały mocno zweryfikowane. Wynik spotkania został otwarty błyskawicznie bo już w 5. minucie premierowe trafienie w barwach zółto-czarnych zaliczył Sebastian Duda, który popisał się pięknym uderzeniem.

Gospodarze tego dnia byli bardzo czujni w obronie i nie dali sobie strzelić bramki, a swoją przewagę udokumentowali w 35. minucie za sprawą trafienia Dawida Bałdygi, który wykorzystał zamieszanie podbramkowe po wrzutce z rzutu rożnego.

W drugiej połowie goście jeszcze bardziej zmniejszyli swoje szanse na korzystny rezultat w tym starciu. Boisko przedwcześnie opuścić musiał Mateusz Jarzynka, który obejrzał czerwoną kartkę w tym spotkaniu.

W 78. minucie trzecie trafienie zdobył Paweł Mróz, który na boisku zameldował się w drugiej części spotkania. W tej sytuacji asystował mu Paweł Rogala, który sam wpisał się na listę strzelców kilka minut później tym samym ustalając wynik spotkania.

Nastroje w Tarnobrzegu nadal są świetne, drużyna gra dobrze a co najważniejsze wygrywa i nadal pozostaje liderem rozgrywek.

Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 4:0 (2:0)

5' 1:0 Duda

35' 2:0 Bałdyga

78' 3:0 Mróz

84' 4:0 Rogala

Siarka: Kowal - Bierzało, Stefanik, Duda, Tabor, Tyl (53 D'Apollonio), Rogala, Sulkowski (74 Wdowiak), Agudo (74 Jacenko), Zawiślak, Bałdyga (62 Mróz)