Coraz więcej wiemy odnośnie tego co z rozgrywkami trzeciej ligi w Polsce. Dwie grupy postanowiły zakończyć już zmagania, a wczoraj została podjęta decyzja dotycząca kolejnej. Nie obyło się bez konferencji.


Mamy kolejne niemiłe wiadomości, bowiem na wczorajszym zebraniu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej postanowiono, że sezon 2019/20 w 3 lidze gr IV zostanie zakończony. Oznacza to że zespoły nie wybiegną już na boisko, w związku z tym podjęto też decyzję odnośnie spadków oraz awansów.

Jak poinformował Lubelski ZPN, z ligi w tym sezonie nikt nie spadnie, wobec czego kamień z serca spadł Chełmiance Chełm, Jutrzence Giebułtów oraz Podlasiu Biała Podlaska. To jednak nie koniec, bowiem uznano że awanse będą i promocje do wyższej ligi uzyskał Motor Lublin, co spotkało się z ogromną krytyką m.in. na twitterze. Wybrane gorące komentarze na temat powyższej decyzji możecie zobaczyć TUTAJ.

Przypomnijmy, spór o awans między żółto-biało-niebieskimi a Hutnikiem Kraków trwał od dobrych kilku tygodni. Obie drużyny przedstawiały swoje racje, wobec czego aby nie było żadnych nieporozumień, w mediach zaczęło się mówić o barażu na neutralnym terenie. Wczorajsza decyzja sprawiła że najpewniej do niego nie dojdzie.

Ekipa z Nowej Huty nie zamierza jednak pozostawiać tak tej sprawy i już zapowiedziała złożenie specjalnego odwołania. Krytyczny wobec powyższej decyzji był także Artur Trębacz, prezes Hutnika, który udzielił wywiadów m.in. dla PodkarpacieLIVE oraz Weszło!.

Skład tejże ligi nie jest jeszcze oczywiście znany, bowiem nadal wszyscy czekają na rozstrzygnięcia ze szczebla wyżej. Nie można zapomnieć też o tym, że Małopolski ZPN musi także przydzielić jedną drużynę do rozgrywek i żeby ją wyłonić, musi zostać rozegrany baraż. W nim naprzeciw siebie staną Unia Tarnów oraz drugi zespół Cracovii.


Foto. Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.