Wieczysta Kraków nie sprawiła kolejnej niespodzianki w Fortuna Pucharze Polski. Tym razem na drodze czwartoligowego zespołu stanęła Garbarnia Kraków i pewnie zwyciężyła w stosunku 5:0 (4:0).

We wtorek 2 listopada oczy wielu kibiców piłkarskich zwrócone były w kierunku Krakowa, gdzie miało dojść do niezwykle ciekawie zapowiadającego się starcia pomiędzy Wieczystą a Garbarnią. Podopieczni Franciszka Smudy w tegorocznej edycji Pucharu Polski zdołali sprawić już jedną sensację eliminując pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Garbarnia natomiast udała się w daleką podróż do Dzierzgonia na mecz z tamtejszym Powiślem, które było najniżej sklasyfikowaną drużyną w tych rozgrywkach.

Po pierwszych dość wyrównanych minutach, w których to gospodarze lepiej prezentowali się na boisku przyszedł czas na atak Garbarni. Pierwsza sytuacja jaką sobie stworzyli na boisku zakończyła się od razu trafieniem. W 12. minucie Michał Klec zszedł z piłką do środka boiska i strzałem tuż przy słupku z okolic 14 metra pokonał Patryka Plewke

W 19. minucie goście objęli dwubramkowe prowadzenie, w polu karnym faulował Plewka a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem został Daniel Morys. Mocno skomplikowała się sytuacja Wieczystej, dodatkowo boisko opuścić musiał lider drużyny - Sławomir Peszko z powodu kontuzji.

Podopieczni Macieja Musiała byli tego dnia bezlitośni i skrzętnie wykorzystywali kreowane przez siebie okazje, w 39. minucie wynik starcia podwyższył Michał Feliks trafiając z ostrego kąta do bramki rywali. Zupełnie bezradna była defensywa gospodarzy w tym spotkaniu a na domiar złego Bartłomiej Purcha trafił kolejny raz do bramki strzeżonej przez Plewke.

Druga połowa nie zwiastowała wielkich zmian co można było zaobserwować na boisku po wznowieniu gry. Gospodarze grali bardzo agresywnie za co sukcesywnie byli karani żółtymi kartkami.

Piąta bramka w tym spotkaniu padła w 64. minucie a jej autorem został Bartłomiej Korbecki, który wykorzystał dogranie w pole karne Feliksa.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Garbarni 5:0 i to oni meldują się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 0:5 (0:4)

12' 0:1 Klec

19' 0:2 Morys (k)

39 0:3 Feliks

41' 0:4 Purcha

64' 0:5 Korbecki

Wieczysta Kraków: Plewka – Frańczak, Michalski, Jampich – Kumah, Gamrot, Pietras, Burliga – Peszko, Mišák, Majewski

Rezerwowi: Miśkiewicz, Kołodziej, Urbański, Bąk, Linca, Guzik, Sawicki, Szewczyk, Kura

Garbarnia Kraków: Kozioł – Bartków, M. Duda, Słomka, Klec, Morys, K. Duda, Nakrosius, Szywacz, Purcha, Feliks

Rezerwowi: Kieliszek, Kuczera, Marszalik, Korbecki, Kardas, Banach, Malik, Laskoś, Surma