Poznaliśmy nazwisko nowego trenera pierwszoligowej Arki Gdynia. Został nim Ryszard Tarasiewicz, który zastąpił na tym stanowisku Dariusza Marca, którego umowa we wtorek została rozwiązana za porozumieniem stron.


Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem pierwszoligowej Arki Gdynia, z którą związał się umową do końca sezonu 2021/22 - czytamy na oficjalnej stronie klubu, 59-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Dariusza Marca, który pracował przy Olimpijskiej 5 od 17 grudnia 2020 roku. Klub poinformował również, że asystentem nowego opiekuna "Arkowców" został Tomasz Wolak.

Nowy szkoleniowiec Arki ostatnio pracował w GKS-ie Tychy, którego trenerem był przez prawie trzy lata. W przeszłości ponadto miał okazję także prowadzić Śląska Wrocław, Zawiszę Bydgoszcz oraz Pogoń Szczecin, z którymi wywalczył awans do piłkarskiej elity. 59-latek był także szkoleniowcem Miedzi Legnica, a także ekstraklasowej wówczas Korony Kielce.

-Trener Ryszard Tarasiewicz to postać, której w polskiej piłce nikomu nie trzeba przedstawiać. W swoim CV ma nie jeden awans do Ekstraklasy i wielokrotnie udowodnił, że doskonale odnajduje się w realiach pierwszoligowych. Na to doświadczenie liczymy w Arce, stąd podjęliśmy decyzję o współpracy – komentuje zatrudnienie nowego szkoleniowca Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.


Foto: Materiały prasowe Arki Gdynia

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.