Ruch Zdzieszowice pewnie wygrał rozgrywki na szczeblu województwa opolskiego, ale zrezygnował z awansu do III ligi – zrodziło to nieoczekiwanie nowe problemy. Foto-Higiena Gać oraz Agroplon Głuszyna niepewne w jakiej lidze zagrają.

W minionym sezonie, Ruch Zdzieszowice okazał się najlepszą drużyną w rozgrywkach IV ligi opolskiej notując 38 wygranych 3 remisy i tylko 1 porażkę. Mimo pewnego zwycięstwa klub zrezygnował z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej usprawiedliwiając się sytuacją finansową.

W tej sytuacji premiowana do awansu została druga drużyna w tabeli LZS Starowice Dolne, okazuje się, że i oni nie są zainteresowani awansem. W tym właśnie momencie zrodziły się największe problemy. Zgodnie z regulaminem rozgrywek (rozdział VI, paragraf 22) w przypadku rezygnacji obu klubów, miejsce w III lidze powinien zachować najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli Foto-Higiena Gać, ale…

Jak się jednak okazuje Opolski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę 51/2021, wedle której wskazał zespół do awansu z IV ligi opolskiej, który zajął na koniec sezonu 3 miejsce, czyli Agroplon Głuszyna.

Czekamy zatem na oficjalną decyzję Naczelnej Komisji Odwoławczej PZPN w tej sprawie. 


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.