Cidry pod wodzą Piotra Rockiego ambitnie walczyły, ale nie udało im się pokonać wyżej notowanej Ślęzy. Porażka sprawiła że klub z Radzionkowa po roku żegna się z trzecią ligą.

Piłkarze Ruchu Radzionków nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Tylko komplet przedłużyłaby szansę na pozostanie w gronie trzecioligowców. Gospodarze wraz z pierwszym gwizdkiem ruszyli do ataku by walczyć o pełną pulę.

Mecz był zaciętym widowiskiem, a Cidry braki piłkarskie starały się nadrabiać walką i charakterem, dzięki czemu gospodarze do przerwy remisowali ze Ślęzą WrocławPo zmianie stron utrzymywał się bardzo podobny obraz gry, a na boisku było sporo walki.

Radzionkowianie z czasem zaczęli opadać z sił i w samej końcówce piłkarze Ślęzy bezlitośnie to wykorzystali. Najpierw w 87. minucie Filip Skórnica zdobył gola na 0-1, a 180 sekund później gospodarzy pogrążył Jakub Berkowicz.

Ruch Radzionków - Ślęza Wrocław 0-2 (0-0)

0-1 Filip Skórnica (87)

0-2 Jakub Berkowicz (90)

Ruch Radzionków: Strzelczyk - Sroka, Wnuk, Gieroń, Skalski, Staszowski (87. Kopeć), Łabojko (78. Pietryga), Małecki, Trzcionka, Rocki (72. Piecuch), Boudguiga (82. Szromek)

Ślęza Wrocław: Banach - Stempin (46. Lewkot), Repski, Kotyla (46. Berkowicz), Bohdanowicz, Traczyk, Kluzek, Olejniczak (46. Muszyński), Niewiadomski, Niemienionek (65. Skórnica), Tomaszewski

Żółte kartki: Sroka, Małecki, Staszowski, Trzcionka - Bohdanowicz, Niewiadomski

Sędziował: Marcin Celejewski (Gorzów Wielkopolski)