Przy Cichej 6 robi się coraz cieplej. Ruch Chorzów w sobotni wieczór rozbił Foto-Higienę Gać i odskoczył bezpośrednim rywalom do awansu, którzy stracili punkty.

Przed meczem przy Cichej 6, do Ruchu Chorzów trafiły bardzo dobre informacje, a mianowicie punkty straciły ekipy Polonii Bytom oraz Ślęzy Wrocław. "Niebiescy" dzięki wygranej mogli więc odskoczyć tymże drużynom. Foto-Higiena Gać postawiła jednak bardzo ciężkie warunki, a gospodarze mieli trudności z przebiciem się przez jej obronę. Podopieczni Łukasza Berety w końcu jednak dopięli swego, a w 31. minucie wynik otworzył Michał Biskup.

Nadal przeważał Ruch, ale brakowało konkretów i do przerwy więcej goli nie padło. Worek z nimi rozwiązał się natomiast po zmianie stron, a w 47. minucie na 2-0 podwyższył Bartłomiej Kulejewski. Chorzowianie nie zatrzymywali się, co zwiastowało kolejne bramki. Ostatecznie "Niebiescy" dołożyli jeszcze dwie sztuki. Najpierw do siatki trafił Łukasz Janoszka, a rezultat ustalił Michał Mokrzycki w doliczonym czasie gry.

Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać 4-0 (1-0)

1-0 Michał Biskup (31)

2-0 Bartłomiej Kulejewski (47)

3-0 Łukasz Janoszka (59)

4-0 Michał Mokrzycki (90)

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Kawula, Kulejewski - Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba (82. Siwek), Foszmańczyk (77. Neugebauer), Kowalski (77. Lechowicz) - Biskup (82. Mamis), Janoszka (69' Janoszka)

Foto-Higiena Gać: Bodys - Telatyński (70. Jaroszyński), Wdowiak, Tylki (56. Ujas), Olikiewicz (65. Bąk), Hawryło, Stachowski, Nahrebecki, Piórecki, Pytel, Przybylski

Żółte kartki: Mokrzycki, Janoszka - Stachowski, Jaroszyński

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)