Sezon 2020/21 w PKO Ekstraklasie dobiegł końca, a to oznacza, że czas na podsumowania. Tradycyjnie już, dzień po ostatniej kolejce odbyła się uroczysta gala. Na niej, przyznano nagrody za minioną już kampanię.


Sezon 2020/21 w PKO Ekstraklasie oficjalnie już dobiegł końca. Na ostatnie rozstrzygnięcia musieliśmy czekać do 30. kolejki. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, a pozostałe miejsca podium zajęli Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. Grono pucharowiczów, z racji zdobycia przez "czerwono-niebieskich" Fortuna Pucharu Polski, uzupełnił Śląsk Wrocław. Z ligi spadło natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Zakończenie kampanii to też czas podsumowań. Tradycyjnie już, dzień po ostatniej kolejce, odbyła się uroczysta gala PKO Ekstraklasy, na której rozdano indywidualne nagrody. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Filip Mladenović, a tytuł najlepszego trenera został przyznany Markowi Papszunowi. Królem strzelców ligi został Tomas Perkhart, a najpiękniejszego gola zdobył Jesus Imaz. Pełne zestawienie prezentujemy poniżej.

Młodzieżowiec sezonu: Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)

Bramkarz sezonu: Dante Stipica (Pogoń Szczecin)

Turbokozak sezonu: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań)

Obrońca sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)

Pomocnik sezonu: Luquinhas (Legia Warszawa)

Gol sezonu: Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok) - 7 listopada w meczu z Cracovią

Napastnik sezonu: Tomas Pekhart (Legia Warszawa)

Król strzelców: Tomas Pekhart (Legia Warszawa) - 22 gole

Trener sezonu: Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Piłkarz sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.