Zespół dowodzony przez Piotra Jawnego zakończył tegoroczne ligowe granie i zimę spędzi na fotelu lidera, z sześcioma punktami przewagi nad Ruchem Chorzów. Wrocławianie bez problemów rozprawili się z zespołem ze Starowic.

Rezerwy Śląska Wrocław doskonale rozpoczęli mecz z LZS-em Starowice, bowiem już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Kacper Izydorczyk wrzucał do Filipa Michalskiego, a ten wpakował piłkę do siatki. Warto wspomnieć że to był debiut 16-latka.

To widocznie uspokoiło podopiecznych Piotra Jawnego, którzy chwilę później mogli podwyższyć wynik, ale piłka po uderzeniu Mateusza Młynarczyka, została zablokowana przez jednego z obrońców. Niedługo po tym, debiutant mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale futbolówka poszybowała nad bramką.

Wrocławianie cały czas napierali i w 39. minucie młody zawodnik miał kolejną świetną okazję, lecz nie zdołał wykorzystać dogrania Mathieu Scaleta. Obie drużyny w pierwszej połowie nie narzekały na brak okazji, jednak ta ostatecznie zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Śląska.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal przyjezdni dominowali na boisku. Zielono-biało-czerwoni swoją przewagę potwierdzili golem w 52. minucie, którego autorem był Paweł Kucharczyk. Ta sytuacja dodała skrzydeł liderowi, który niedługo po tym mógł prowadzić już 0-3 po strzale Patryka Calika, lecz futbolówka nie wpadła do siatki.

Śląsk co miał jakąkolwiek okazję, to ją marnował i to się na nim zemściło, bowiem w 67. minucie kontaktowego gola zdobyli miejscowi. Jakub Horański podawał do Leszka Nowosielskego, a ten odegrał do doświadczonego Marcina Nowackiego, który wpakował piłkę do siatki.

Wydawało się że drużyna ze Starowic pójdzie za ciosem, jednak jej nadzieje w ostatnim kwadransie pogrzebał Mathieu Scalet. 22-letni wychowanek AS Saint-Genis-Ferney-Crozet najpierw w 75. minucie wykorzystał podanie Marcina Szpakowskiego, a po chwili ustalił wynik spotkania, po zagraniu Marcina Buławskiego.

LZS Starowice - Śląsk II Wrocław 1-4 (0-1)

0-1 Filip Michalski (4)

0-2 Paweł Kucharczyk (52)

1-2 Marcin Nowacki (67)

1-3 Mathieu Scalet (75)

1-4 Mathieu Scalet (79)

LZS Starowice: Majchrowski - Sacha (70. Poważny), Cichocki, Sikorski, Rakowski - Kobylnik (82. Pawlus), Pietrakowski, Horański (85. Zawada), Nowacki, Szydziak (58. Gordzielik) - Nowosielski

Śląsk II Wrocław: Szczerbal - Sobczak, Wiech, Kucharczyk, Caliński - Boruń, Szpakowski (82. Sztylka), Izydorczyk (79. Ostrowski), Scalet, Młynarczyk (76. Buławski) - Michalski (72. Jarzębowski)