Wysokiem zwycięstwem rezerw Legii Warszawa zakończyło się spotkanie rozgrywane w Legia Training Center z Błonianką Błonie. Wysoki wynik jest zasługą dobrej gry legionistów i dwóch prezentów ze strony gości. 

Spotkanie lepiej rozpoczęli "legioniści",  którzy wynik spotkania otworzyli już w 4. minucie za sprawą trafienia Dawida Dzięgielewskiego. Jeden z gospodarzy powalczył w polu karnym Błonianki o piłkę, zagrał do Dzięgielewskiego, który strzelił na bramkę a piłka wpadła po rykoszecie od jednego z graczy gości i zupełnie zaskoczyła bramkarza przyjezdnych. 

Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać, w 10. minucie indywidualna akcja Kacpra Kostorza i duża bierność obrońców sprawiły, że rezultat uległ zmianie. Z lewej strony boiska Kostorz wbiegł w pole karne i potężnym uderzeniem trafił do bramki. 

Goście nie zdążyli dobrze rozpocząć a już było 3:0. Szybka kontra "wojskowych", błąd obrony gości i niepewna interwencja goalkeepera Błonianki dały drugie trafienie Dzięgielewskiemu w tym spotkaniu. Goście odpowiedzieli w 21. minucie - piłka trafiła na szesnasty metr do Marcina Szymczaka, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 

W drugiej połowie sytuacja Błonianki wcale się nie polepszyła a wręcz przeciwnie. Czwarta bramka dla Legii padła po fenomenalnej kontrze, doskonałą długą piłkę otrzymał Kacper Kostorz, która pozwoliła mu wyjść sam na sam z bramkarzem a w tej sytuacji lepszy okazał się zawodnik Legii. W 72. minucie błąd defensywy gości wykorzystał Tomasz Nawotka, który odebrał piłkę defensorowi i nie miał problemem z umieszczeniem piłki w siatce.

Legioniści nie zamierzali odpuścić, i cztery minuty później zdobyli swoje kolejne trafienie. Dośrodkowana piłka z rzutu rożnego trafiła do Wiktora Kamińskiego, który w niecodzienny sposób skierował ją do bramki.

W ostatniej minucie czasu doliczonego goście dołożyli swoje drugie trafienie i mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Legia II Warszawa - Błonianka Błonie 6:2 (3:1)

4' 1:0 Dzięgielewski

10' 2:0 Kostorz

13' 3:0 Dzięgielewski

21' 3:1 Szymczak

69' 4:1 Kostorz

72' 5:1 Nawotka

76' 6:1 Kamiński

90+' 6:2 Krawczyk

Legia II Warszawa: Kikolski - Rose, Astiz, Ciepiela, Widejko, Ribeiro, Dzięgielewski, Nawotka, Gomes, Nojszewski, Kostorz

Błonianka Błonie: Łysik, Szymczak, Goliński, Skowron, Jarczak, Sieński, Włodarczyk, Ćwik, Korczak, Zajączkowski, Zalewski

Foto: TT - LegionisciCom / Marcin Szymczyk

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.