Foto-Higiena Gać przegrała kolejny swój mecz i nadal pozostaje w dole tabeli. Goście szybko wypracowali dwubramkowe prowadzenie w tym spotkaniu, co prawda dwukrotnie gospodarze łapali kontakt, ale i goście nie pozostawali dłużni w tej sytuacji. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli umocnić się gościom na drugiej lokacie w tabeli.

W ramach 8 kolejki 3 ligi grupy III spotkały się Foto-Higiena Gać oraz Rekord Bielsko-Biała czyli dwa kluby po przeciwnych stronach tabeli, goście niesieni passą trzech zwycięstw z rzędu goście natomiast od ponad 5 meczów nie zdołali zdobyć kompletu trzech oczek w starciu z inną drużyną. Zatem faworyt tego spotkania był jeden.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęło się błyskawicznie, już w 2. minucie Mateusz Madzia mógł cieszyć się ze swojego trafienia. Źle się rozpoczęło to spotkanie dla Foto-Higieny, szybko stracona bramka mogła podciąć im skrzydła. Niestety, w 12. minucie gospodarze przegrywali już 2:0, a swoje drugie trafienie w tym spotkaniu dołożył Madzia.

W miarę rozwoju wydarzeń na boisku, gospodarze szukali swoich okazji. Udało im się nawet zdobyć bramkę kontaktową dzięki trafieniu Artura Łuczkiewicza. Bramka ta dawała nadzieje na odwrócenie wyniku i włączenie do walki o pełną pulę punktową - pozostawało na to jeszcze 60 minut, a nie takie rzeczy działy się w futbolu.

Rzeczywistość okazała się zgoła inna, bo to goście wyprowadzili jako kolejni uderzenie. Tym razem w 42. minucie autorem trafienia został Jan Ciućka. W pierwszej połowie kibice obejrzeli cztery trafienia, niestety, ale więcej razy do siatki trafiali goście.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla Foto-Higieny, kolejny raz w tym spotkaniu zdołali złapać kontakt. W 50. minucie drugą bramkę zdobył Filip Szczypkowski i spotkanie stawało się co raz ciekawsze.

Po tym trafieniu na boisku przez dłuższy okres czasu, żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki, aż do 83. minuty kiedy to goście po raz kolejny w tym spotkaniu odskoczyli na bezpiecznego dwubramkowe prowadzenie. Strzelcem bramki był doświadczony Tomasz Nowak.

Foto-Higiena Gać - Rekord Bielsko Biała 2:3 (1:3)

2' 0:1 Madzia

12' 0:2 Madzia

30' 1:2 Łuczkiewicz

42' 1:3 Ciućka

50' 2:3 Szczypkowski

83' 2:4 Nowak

Foto-Higiena Gać: Późniak - Pabiniak, Bujakiewicz, Orzechowski, Jaroszyński, Skowron, Szczypkowski, Rappoport, Bąk, Trochanowski, Łuczkiewicz

Rekord Bielsko Biała: Żerdka – Madzia, Pańkowski, Kareta, Żołna, Twarkowski, Nowak, Czaicki, Caputa, Kasprzyk, Ciućka