Jagiellonia Białystok przegrała z Rakowem Częstochowa 0-1 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 2. Kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 81. minucie Tomáš Petrášek. To pierwsze zwycięstwo częstochowian na tym szczeblu rozgrywek w XXI wieku.

W 13. minucie Felicio Brown Forbes dostał świetne podanie w pole karne, zdecydował się na oddanie strzału, ale piłka poszybowała obok bramki.

W 33. minucie ponownie groźną akcję stworzyli goście spod Jasnej Góry Na uderzenie głową zdecydował się Tomáš Petrášek. Kapitalną interwencją popisał się Damian Węglarz.

W 37. minucie nie dał się zaskoczyć Michał Gliwa. Bramkarz obronił instynktownie uderzenie Jesúsa Imaza, który próbował wykorzystać podani od Bartosza Bidy.

W 41. minucie ponownie w natarciu byli przyjezdni. Uderzenie z dystansu nie zrobiło wrażenia na młodym bramkarzu białostoczan, który wybił piłkę na rzut rożny.

W 43. minucie Brown Forbes ostemplował poprzeczkę, bardzo dobrze zachował się w powietrzu Kostarykanin.

45. minut premierowej odsłony dzisiejszego meczu w Białymstoku zapowiadało emocje, pachniało bramką, ale żaden z bramkarzy nie dał się pokonać.

Bardzo dobrze mogli wejść w drugą połowę gospodarze. W 48. minucie wykonywali rzut rożny do futbolówki najwyżej wyskoczył Nemanja Mitrović, główkował w kierunku bramki, ale piłce zabrakło rotacji, a futbolówka otarła się minimalnie o słupek.

W 49. minucie ponownie kapitalną interwencją popisał się Gliwa. Bramkarz Rakowa Częstochowa.

W 81. minucie wynik spotkania otworzyli piłkarze Rakowa Częstochowa. Do dośrodkowanej piłki z rzutu wolnego z głębi boiska najwyżej do główki wyskoczył Tomáš Petrášek i uderzeniem głową skierował piłkę w kierunku dalszego słupka umieszczając ją w siatce.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0-1 (0-0)

0-1 Tomáš Petrášek (81.)

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme - Přikryl (76. Juan Cámara), Romanczuk, Pospíšil, Imaz (83. Martin Košťál), Bida (63. Przemysław Mystkowski) -Mudrinski.

Raków Częstochowa: Gliwa - Szymonowicz, Petrášek, Kasperkiewicz - Apolinarski (76. Michał Skóraś), Szczepański (80. Emir Azemović), Schwarz, Sapała, Nouvier (46. Ruslan Babenko), Kun - Brown Forbes.

żółte kartki: Pospíšil, Romanczuk, Mudrinski - Brown Forbes, Petrášek, Sapała, Skóraś. sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz) widzów: 12 583