Sensacja stała się faktem. Legia Warszawa odpadła w ćwierćfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa i to pierwszoligowcy meldują się w półfinale rozgrywek pucharowych. Raków wygrał z Legią 2-1 po dogrywce.

Pierwsza połowa zaczęła się lepiej dla Rakowa Częstochowa, którzy już w 5. minucie. Zdobywcą bramki, która otworzyła wynik zdobył Piotr Malinowski. Podrażnieni zawodnicy Legii Warszawa ruszyli do ataku by jak najszybciej odrobić starty. Mimo wszystko Raków radził sobie lepiej. Lepiej rozgrywali piłkę, nie popełniali błędów i wydawali się lepsi od aktualnego Mistrza Polski. Legia jednak zdołała zdobyć bramkę wyrównującą. Sytuacje sam na sam wykorzystał w 30. minucie Michał Kucharczyk. Do końca pierwszej części wynik się nie zmienił i arbiter zaprosił piłkarzy do szatni przy wyniku 1-1.

W drugiej połowie obydwie drużyny próbowały nawzajem sobie zagrozić. Mimo ciekawych akcji żadna z nich nie zakończyła się bramką. Arbiter raz musiał wspomóc się VAR-em gdzie zawodnik Legii dotknął piłkę ręką. Sędzia uznał, że nie było to na tyle duże przewinienie by podyktować jedenastkę. Powoli szykowało się na dogrywkę. Zespoły mimo odważnej gry nie mieli już sił by zdobyć bramkę, która dałaby zwycięstwo. Jarosław Przybył zakończył regulaminowy czas gry po doliczeniu 5 minut.

Wynik meczu miała rozstrzygnąć dogrywka. Raków coraz śmielej atakował bramkę Legii. Wydawali się lepiej przygotowani fizycznie na ten mecz od ekstraklasowicza. Bramka dosłownie wisiała w powietrzu. Dopiero w 112. minucie Andrzej Niewulis dopadł do piłki dośrodkowanej w pole karne i głową skierował piłkę do siatki warszawiaków. Cała Częstochowa oszalała z radości. Arbiter po doliczonym czasie gry zakończył mecz i sensacja stała się faktem! Raków w półfinale Pucharu Polski!

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - LEGIA WARSZAWA 2-1 (1-1)

1-0 Piotr Malinowski (5.)

1-1 Michał Kucharczyk (30.)

2-1 Andrzej Niewulis (112.)

Raków Częstochowa: Szumski - Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Kun, Listowski (85. Bartl), Schwarz, Malinowski (116. Góra), Sapala, Musiolik (94. Friday), Zachara (58. Szczepański).

Legia Warszawa: Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Remy, Hlousek, Cafu, Antolić, Kucharczyk (109. Praszelik), Medeiros (75. Agra), Nagy (46. Carlitos Lopez), Hamalainen (81. Kulenović).

Żółte Karki: Schwarz, Kun - Cafu, Jędrzejczyk, Carlitos Lopez, Cafu. Czerwone Kartki: Cafu. Sędzia: Jarosław Przybył. Widzów: 3990.