Spotkanie 1/4 Totolotek Pucharu Polski zakończyło się korzystnie dla drużyny Lechii. Gdańszczanie wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2-0.

Lechia Gdańsk w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski była faworytem. Pokazała to szczególnie w pierwszej części meczu, gdzie raz za razem atakowali Górnik Zabrze

Górnicy również mieli swoje okazje, lecz dobrze spisujący się w golkiper gości Zlatan Alomerovic skutecznie bronił swojej bramki. Pierwszy gol padł w 33. minucie meczu. Przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się Michał Mak. Tym strzałem zawodnik otworzył wynik spotkania i zarazem ustalił rezultat pierwszej połowy.

Górnicy w drugiej części meczu chcieli jak najszybciej odrobić straty, by następnie powalczyć o zwycięstwo. Mimo paru dogodnych sytuacji, których o dziwo mieli więcej niż goście, nie potrafili wykorzystać trafić do siatki. Trener Marcin Brosz próbował rotować składem, lecz zmiany, które dokonał nie przyniosły zamierzonego efektu.

W 85. minucie Lechia strzeliła bramkę na 2-0. Autorem trafienia był Tomasz Makowski. Górnik zdołał jednie zdobyć gola kontaktowego. Rzut karny dla zabrzan wykonywał Igor Angulo, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i to Lechia melduje się w półfinale Totolotek Pucharu Polski.

GÓRNIK ZABRZE - LECHIA GDAŃSK 1-2 (0-1)

0-1 Michał Mak (33.)
0-2 Tomasz Makowski (85.)
1-2 Igor Angulo (90+.)

Górnik Zabrze: Chudy - Koj, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić, Matras, Jimenez, Gvilia (84. Suarez), Ambrosiewicz (59. Baidoo), Mystakidis (59. Wolsztyński), Angulo.

Lechia Gdańsk: Alomerović - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović, Makowski, Łukasik, Kubicki, Paixao (90+1 Żurkowski), Sobiech (71. Arak), Mak (57. Michalak).

Żółte Kartki: Wolsztyński - Makowski. Sędzia: Tomasz Musiał. Widzów8462