Myślicie, że aby mieć dobre buty do piłki nożnej musicie przeznaczyć na nie masę pieniędzy? Nic bardziej mylnego! Przeświadczenie, że jakość obuwia wzrasta wraz z ich ceną potrafi być bardzo silnie zakorzenione w naszych umysłach, jednak marka Kipsta skutecznie niszczy ten stereotyp. Przyjrzyjmy się, jakie buty do piłki nożnej mają oni w swojej ofercie i dlaczego warto w nie zainwestować.

Emocje w zasięgu ręki

Kipsta to marka powołana do życia przez sieć Decathlon jeszcze pod koniec lat 90. Na przestrzeni tak długiego czasu zdążyli oni skraść serca sportowców, produkując piłkarskie stroje, akcesoria i obuwie dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających. Warto wiedzieć, że buty piłkarskie przez nich projektowane, zanim trafią na rynek, są szczegółowo dopracowywane i poddawane licznym testom przez profesjonalistów. Producenci doskonale zdają sobie sprawę, że rozgrywany mecz powinien dawać przede wszystkim radość i możliwość przeżywania na własnej skórze emocji. Buty czy koszulki piłkarskie, które trafiają na rynek, sprawiają, że jest to w zasięgu każdego.

Buty na każdą kieszeń

Buty piłkarskie dla dorosłych tej marki plasują się w przedziale cenowym od niespełna 70 do około 200 złotych. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać pośród halówek przeznaczonych do gry na salach sportowych, turfów sprawdzających się na orlikach oraz lanków czy wkrętów na naturalną murawę. Każda z tych nawierzchni jest specyficzna i często prowadzi do wielu uszkodzeń, dlatego tak ważne jest, aby obuwie gwarantowało optymalną przyczepność oraz odpowiednie trzymanie stopy. Producent oczywiście we wszystkich modelach zapewnia te podstawowe elementy, wzbogacając je również o szereg dodatkowych funkcji. 

Warto szczególnie przyjrzeć się obuwiu, które gwarantuje dodatkową amortyzację za sprawą technologii pochłaniającej drgania. W ofercie znajdziemy również buty piłkarskie z podwyższoną cholewką, które według opinii wielu sportowców są wygodniejsze i lepiej sprawdzają się na boisku. W takim wariancie zastosowano dodatkowe usprawnienie w postaci pętelek na palce ułatwiających ich zakładanie i zdejmowanie. Największym lękiem piłkarzy po założeniu nowych butów będą pęcherze i obtarcia skutecznie utrudniające samo chodzenie i bieganie, nie wspominając już o skutecznej rozgrywce. Kipsta zadbała również o ten aspekt i aby zminimalizować możliwość powstania dyskomfortu zastosowała profilowaną wkładkę z miękkiego i syntetycznego poliuteranu.

Pamiętaj o dodatkach

Zastanawiałeś się w czym będziesz nosić swoje buty i strój piłkarski? Jeżeli chcemy być profesjonalistami, musimy mieć również profesjonalne dodatki. I w tym przypadku marka Kipsta wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. W swojej ofercie posiada również stylowe i funkcjonalne torby i plecaki na buty piłkarskie posiadające wiele oddzielnych kieszeni, gdzie z pewnością zmieścimy wszystkie niezbędne do treningu akcesoria. Równie istotną kwestią jest aż dwuletnia gwarancja, której producent udziela na wszystkie swoje produkty. Jeżeli buty piłkarskie ulegną zniszczeniu nie z naszej winy, nie musimy się martwić o koszty związane z ich naprawą lub całkowitą wymianą.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.