Kadra reprezentacji Polski do lat 19, prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego uległa rówieśnikom z Albanii. Biało-czerwoni w 81. minucie zdobyli kontaktowego gola, jednak nie zdołali powalczyć o korzystny rezultat.


Reprezentacja Polski U-19 w meczu z rówieśnikami z Albanii chciała się odegrać za piątkową porażkę z drużyną Anglii. Biało-czerwoni starali się przeciwstawiać gospodarzom i nawet im to wychodziło, bowiem po półgodzinie gry utrzymywał się bezbramkowy remis.

Niestety jednak w 32. minucie podopieczni Nevila Dede wyszli na prowadzenie, a bramkarza Polski, Kamila Brodę pokonał Ernest Muci. Miejscowi utrzymali prowadzenie do przerwy, na którą schodzili w lepszych humorach. Po zmianie stron nadal dominowała Albania.

Gospodarze cały czas szukali możliwości zdobycia drugiego gola, aż w końcu ją znaleźli i w 53. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się napastnik KF Tirana. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego jednak nie zamierzała się poddawać i wraz z upływem czasu coraz częściej utrzymywała się przy piłce.

Biało-czerwoni oprócz przejęcia inicjatywy, starali się także konstruować akcje i po jednej z nich, a konkretnie w 81. minucie, Oskar Nowak pokonał Livio Malaja. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a konkretnie do Marvina Cuni, który w samej końcówce ustalił wynik meczu.


Albania - Polska 3-1 (1-0)

1-0 Ernest Muci (32)

2-0 Ernest Muci (53)

2-1 Oskar Nowak (81)

3-1 Marvin Cuni (90)


Albania: Livio Malaj - Cristian Shiba, Omar Hoxha, Klajdi Pici, Erild Mero, Blerind Morina, Ernest Muci, Kleis Bozhanaj, Bernard Karica, Arinald Rrapaj, Brijan Ibrahimi oraz Armando Mema, Marvin Cuni, Ledio Beqja, Adrion Pajaziti, Egzon Shima

Polska: Kamil Broda (46. Jędrzej Grobelny) - Paweł Gierach, Kacper Łopata (46. Kacper Andrzejewski), Bartłomiej Mruk, Michał Bogacz (46. Konrad Matuszewski) - Nicola Zalewski, Michał Karbownik (60. Alexander Krakowiak), Javier Ajenjo Hyjek, Jakub Kamiński (46. Oskar Nowak), Bartosz Białek (70. Marcin Szpakowski) - Dawid Kocyła (46. Marcel Wędrychowski)


Foto: Mariusz Materilik

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.