Podopieczni Jacka Magiery rozegrali świetny mecz przeciwko naszym zachodnim sąsiadom i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa. Gospodarze do przerwy prowadzili 3-2, jednak nasza drużyna zdołała przechylić szalę na swoją korzyść.

Spotkanie rozgrywane w Norderstedt doskonale rozpoczęła Polska, bowiem wyszła na prowadzenie już w 1. minucie, a do siatki trafił Tomasz Makowski. Drużynie Niemiec to nie za bardzo się spodobało i ta ruszyła do odrabiania strat. Przyjezdni pod naporem zaczęli popełniać coraz więcej błędów.

Niestety po chwili po błąd naszej drużyny był bardzo kosztowny, bowiem arbiter Jochem Kamphuis z Holandii podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Manuel Wintzheimer i pokonał Pawła Sokoła. Od tej pory miejscowi ruszyli do ataku, chcąc strzelić drugiego gola.

Determinacja niemieckiej drużyny poskutkowała drugą bramką, a na listę strzelców ponownie wpisał się napastni VFL Bochum. Podopieczni Manuela Bauma nie zatrzymywali się i kwadrans później zdobyli trzeciego gola w tym meczu, a do siatki trafił John Yeboah.

Polska nie zamierzała się jednak poddawać i na cztery minuty przed końcem Marcel Zylla pokonał Christiana Fruchtla, zdobywając tym samym kontaktową bramkę. Piłkarze Jacka Magiery byli tym mocno podbudowani i zaraz po zmianie stron doprowadzili do wyrównania, a z gola cieszył się Dawid Kurminowski.

Przyjezdni poczuli moc i z czasem  postawili na jedną kartę, co się ostatecznie opłaciło, bowiem wynik spotkania w doliczonym już czasie gry ustalił Łukasz Poręba. Nasza drużyna kolejny mecz w Elite League U-21 rozegra w najbliższy mecz, a jej rywalem będzie Holandia.

Niemcy - Polska 3-4 (3-2)

0-1 Tomasz Makowski (1)

1-1 Manuel Wintzheimer (7-rzut karny)

2-1 Manuel Wintzheimer (21)

3-1 John Yeboah (36)

3-2 Marcel Zylla (41)

3-3 Dawid Kurminowski (47)

3-4 Łukasz Poręba (90)

Niemcy: Christian Fruchtl - Lennart Czyborra, Jonas David, Thomas Keller, Lino Tempelmann, John Yeboah, Manuel Wintzheimer, Nicolas Kuhn, Kilian Ludewig, Aaron Opoku, Finn Becker

Polska: Paweł Sokół - Serafin Szota, Mateusz Bondarenko, Jakub Kiwior - Michał Skóraś (62. Jakub Bednarczyk), Bartosz Slisz, Adrian Stanilewicz (62. Łukasz Poręba), Tomasz Makowski, Tymoteusz Puchacz - Dawid Kurminowski (62. Adrian Benedyczak), Marcel Zylla