W poniedziałek od wczesnych godzin porannych w województwach śląskim i małopolskim trwały dwie gigantyczne operacje Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczące zorganizowanych grup przestępczych. Pod bydynkiem na ul. Reymonta pojawiło się kilkanaście radiowozów.

To już nie pierwszy raz gdy policjanci wchodzą do budynków zajmowych przez krakowski klub. We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze szukali tam m.in. flag, skradzionych zespołowi GKS Katowice. Tym razem sytuacja wygląda jednak dużo poważniej, a dzisiejszego dnia na stronie CBŚP pojawił się następujący komunikat:


"W działaniach nadzorowanych przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Krakowie zatrzymano jedenaście osób, z czego dziewięć osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie kierowania tą grupą. W małopolskim wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, tj.: marihuany, kokainy, amfetaminy, mefedronu.

Na terenie województwa małopolskiego przeszukano łącznie 13 miejsc, w tym także pomieszczenia jednego z klubów sportowych. Zabezpieczono różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty, m.in.: 20 maczet i noży, 4 pałki teleskopowe, toporki, materiały pirotechniczne oraz różnego rodzaju gazy obezwładniające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie ruchome warte ponad 1,5 mln zł oraz pieniądze w kwocie prawie 45 tys. zł.

źródło: cbsp.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.