Nie przestraszyła się Polonia Warszawa wzmocnionych rezerw Jagielloni Białystok. Popularne "Czarne Koszule" do stolicy Podlasia pojechały jak po swoje, czego efektem jest pewna wygrana, a przede wszystkim komplet punktów.

Samo spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, a od początku grę prowadziła Polonia Warszawa. Rezerwy Jagielloni Białystok w pierwszej połowie były wymagającym rywalem dla popularnych "Czarnych Koszul", które ani myślały na Konwiktorską 6 wracać bez zdobyczy punktowej. Oba zespoły miały swoje okazje, a pierwszy gol w tym meczu padł w 29. minucie, po strzale Gabora Żukowskiego.

To widocznie podrażniło Polonię, która szybko ruszyła do odrabiania strat. Goście do wyrównania doprowadzili po pięciu minutach, a na listę strzelców wpisał się Krystian Pieczara, który nie miał większych problemów z wykorzystaniem "jedenastki". Podopieczni Rafała Smalca ani myśleli się jednak zatrzymywać i rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa.

Ten, padł tuż przed przerwą, po tym jak niefortunnie interweniował Jakub Orpik, który skierował piłkę do własnej siatki. Popularne "Czarne Koszule" dostały wiatru w żagle i po zmianie stron całkowicie zdominowały "Jagę". Na 3-1 w 60. minucie trafił Tomasz Wełna, który wykorzystał dośrodkowanie Adama Pazio z rzutu wolnego.

Nie było to jednak ostatnie słowo Polonii w tym meczu. Ta jeszcze dwukrotnie pokonywała cieszyła się z gola. Najpierw golkipera Jagielloni pokonał Wiktor Niewiarowski, a wynik spotkania ustalił Oliveira Marcio.

1-0 Gabor Żukowski (29)
1-1 Krystian Pieczara (34-rzut karny)
1-2 Jakub Orpik (44-samobójcza)
1-3 Tomasz Wełna (60)
1-4 Wiktor Niewiarowski (70)
1-5 Oliveira Marcio (83)