Pogoń Szczecin zremisowała z Górnikiem Zabrze 1-1 (1-0) w drugim niedzielnym spotkaniu 9. Kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwszą bramkę w karierze na najwyższym szczeblu rozgrywkowym dla Pogoni strzelił Hubert Matynia.

W 19. minucie soczyście na bramkę uderzył Marcin Listkowski. Bramkarz Górnika był na posterunku nie dając się zaskoczyć.

W 24. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Świetna akcja gospodarzy zakończona uderzeniem najpierw Adama Buksy. Do odbitej piłki dopadł Hubert Matynia, który popisał się uderzeniem nie do obrony.

W pierwszej minucie Górnik Zabrze stworzył sobie najlepszą okazję w pierwszej części spotkania. Świetną interwencją popisał się Dante Stipica.

W 58. minucie było gorąco pod bramką Portowców. Wzdłuż linii bramkowej piłkę posłał Igor Angulo, ale żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji strzałem na bramkę.

W 73. minucie hiszpański napastnik zabrzan wziął sprawy w swoje ręce. Angulo wykorzystał nieporozumienie pomiędzy zawodnikami gospodarzy i głową wyrównał stan spotkania.

POGOŃ SZCZECIN - GÓRNIK ZABRZE 1-1 (1-0)

1-0 Hubert Matynia (24.)

1-1 Igor Angulo (73.)

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Matynia - Spiridonović (60. Tomás Podstawski), Dąbrowski, Kožulj, Listkowski (85. Kacper Kozłowski), Hostikka - Buksa.

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janža - Zapolnik (46. Ishmael Baidoo), Ściślak, Matras (60. Łukasz Wolsztyński), Kopacz (65. Filip Bainović), Jiménez - Angulo.

żółte kartki: Buksa, Bartkowski, Kozłowski - Zapolnik sędzia: Paweł Gil (Lublin)

widzów: 3 821