Zagłębie Lubin przegrało z Pogonią Szczecin 0-1 (0-1) w pierwszym piątkowym spotkaniu 12. Kolejki PKO Ekstrklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 6. minucie Adam Buksa.

W 6. minucie w idealny sposób weszli w ten mecz przyjezdni. Portowcy zagrozili w kapitalny sposób bramce lubinian. Srđan Spiridonović z prawej strony boiska opanował piłkę wpadł w pole karne. Minął jednego z obrońców i podał wprost na nogę Adama Buksy, który urwał się obrońcy z pierwszej piłki trafił do siatki.

W 10. minucie ponownie w roli głównej Srđan Spiridonović austriacki pomocnik padł w polu karnym gospodarzy po starciu bark w bark z jednym z obrońców. Po zapoznaniu się z materiałem wideo przez sędziego Szymona Marciniaka arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego.

W 36. minucie groźnie rzut rożny rozegrali szczecinianie. Po wrzutce uderzał Jakub Bartkowski. Odbił piłkę do boku Dominik Hładun, do dobitki doszedł Igor Łasicki, ale został zablokowany.

W 47. minucie Miedziowi mieli szansę na szybkie wyrównanie tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania. Saša Živec zabrał piłkę w polu karnym gości Tomásowi Podstawskiemu po chwili uderzył, piłka poleciała tuż obok słupka.

W 71. minucie Sebastian Kowalczyk wyszedł w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Młody pomocnik przyjezdnych był na pozycji spalonej.

W 83. minucie gorąco było pod bramką Dante Stipicy chorwacki bramkarz w ostatniej chwili zatrzymał piłkę nogami.

W 84. minucie z dystansu próbował zaskoczyć Łukasz Poręba który zdecydował się na uderzenie w kierunku bramki. Zasłonięty był bramkarz Portowców.

W 85. minucie ponownie pod bramką szczecinian groźną akcję stworzyli gospodarze. Mieli dobre minuty, próbując zdobyć bramkę wyrównującą. Z prawej strony Filip Starzyński dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Ľubomíra Guldana, słowacki obrońca trafił w światło bramki, ale nie zagroził tym łatwym uderzeniem.

ZAGŁĘBIE LUBIN - POGOŃ SZCZECIN 0-1 (0-1)

0-1 Adam Buksa (6.)

Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Živec (90. Maciej Dąbrowski), Tosik (78. Łukasz Poręba), Slisz, Starzyński, Bohar - Szysz (81. Asmir Suljić).

Pogoń Szczecin: Stipica - Triantafyllópoulos, Zech, Łasicki - Bartkowski, Kowalczyk, Podstawski (79. Damian Dąbrowski), Kožulj, Matynia - Buksa (80. Adam Frączczak), Spiridonović (72. Santeri Hostikka).

żółte kartki: Balić, Suljić - Buksa, Kožulj, Podstawski sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

widzów: 4 661