Cracovia przegrała z Pogonią Szczecin 0-3 (0-1) w 37. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Krakowianie zajęli 4. miejsce w ligowej tabeli. W przyszłym roku zagrają w eliminacjach Ligi Europy.

W 31. minucie przyjezdni otworzyli wynik dzisiejszego spotkania. Soufian Benyamina wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska, intuicyjnie uderzył z woleja umieszczając piłkę w siatce.

W 53. minucie bardzo dobra okazja Cracovii. W ostatniej chwili Hubert Matynia piłkę podaną w pole karne wybił. Inaczej byłoby bardzo gorąco.

W 56. minucie kolejna okazja dla gospodarzy. Duży błąd popełnił Jakub Bursztyn wybiegając z bramki nie wybił futbolówki. Uderzenie Mateusza Wdowiaka zostało zablokowane, dobitka jednego z jego kolegów również.

W 65. minucie Zvonimir Kožulj wykorzystał wsteczne podanie od Radosława Majewskiego fantastycznym uderzeniem z dystansu podwyższył prowadzenie.

W 74. minucie Portowcy rozegrali rzut wolny. Kožulj sprytnie podał do Majewskiego, który z ostrego kąta pokonał Michala Peškovicia.

CRACOVIA - POGOŃ SZCZECIN 0-3 (0-1)

0-1 Soufian Benyamina (31.)

0-2 Zvonimir Kožulj (65.)

0-3 Radosław Majewski (74.)

Cracovia: Peškovič - Râpă, Helik, Datković, Sipľak - Hernández, Gol, Dimun (46. Sergiu Hanca), Dąbrowski (74. Marcin Budziński), Wdowiak - Cabrera (68. Filip Piszczek).

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Bartkowski, Walukiewicz, Fojut (82. Maciej Żurawski), Matynia - Stec (86. Sebastian Kowalczyk), Podstawski, Drygas, Kožulj (90. Kacper Kozłowski), Majewski - Benyamina.

żółte kartki: Hernández, Sipľak - Tomás Podstawski, Fojut, Walukiewicz. sędzia: Piotr Lasyk ( Bytom) widzów: 12 768