Mieszkasz na stałe w Gdańsku? A może dopiero niedawno przeprowadziłeś się do tego miasta lub planujesz je odwiedzić podczas wakacji? Bez względu na to, czy jesteś dumnym gdańszczaninem, czy turystą, przyda ci się dobry serwis typu Pogoda Gdańsk.

W tym krótkim artykule podpowiemy ci, na jakim serwisie najlepiej sprawdzić aktualną prognozę pogody i pogodę długoterminową, oraz co robić w tym pięknym mieście, jeśli za oknem jest deszczowo.

Jak Sprawdzić Jaka Jest Pogoda W Gdańsku?

Aby sprawdzić informacje takie jak pogoda w Gdańsku dziś bądź pogoda jutro, polecamy uwadze wysokiej jakości serwis ICM Meteo. Codzienne sprawdzanie głównej strony serwisu z pogodą w twoim mieście pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i przygotować się na każde warunki. Z łatwością sprawdzisz też, jaka jest obecnie pogoda w innym mieście, dzięki czemu zaplanujesz weekend lub dłuższą wycieczkę.

W serwisie ICM Meteo znajdziesz informacje o aktualnej temperaturze, nasłonecznieniu, prędkości wiatru bądź możliwych opadach. Jeśli jesteś fanem romantycznych spacerów, może cię też zainteresować funkcja wskazująca godziny wschodu i zachodu słońca. Być może na taki właśnie spacer wybierzesz się w Gdańsku?

Romantyczny spacer mogą jednak pokrzyżować niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak deszcz wskazany na radarze opadów. Sytuację opadów deszczu na bieżąco możesz sprawdzić na poręcznej stronie https://icmmeteo.pl/radar/opadow/. Radar opadów wskazuje nadchodzące opady atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy grad, zarówno nad terenem Gdańska, jak i nad całym krajem.

Co Robić W Gdańsku, Kiedy Jest Deszczowo?

Jeśli przytrafi ci się sytuacja, że jesteś akurat w Gdańsku, a wspomniany wyżej radar pokazuje nadchodzące opady deszczu, nie musisz się wcale martwić. Oczywiście, w przypadku ogromnych burz lub nieprzyjemnego gradu lepiej schować się w domu, jeśli jednak opady są niewielkie — łap w rękę parasol i wybierz się na krótki spacer.

Podczas deszczowego dnia w Gdańsku polecamy przede wszystkim wyprawę do muzeum sztuki lub odkrycie nastroju miasta w muzeum nauki Hevelianum. Poza placówkami muzealnymi w mieście jest też wiele świetnych lokali z pysznym jedzeniem i kawą. Nie zapomnij o zwiedzeniu Dworu Artusa, czy wyjątkowego Europejskiego Centrum Solidarności. Jesteśmy pewni, że w Gdańsku nie da się nudzić — tylko upewnij się, że zabrałeś parasol i sprawdź przed wyjściem prognozę pogody.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.